Trwa ładowanie...
d2rb6gm

BGŻ BNP: 6,5 mln euro oraz 2,2 mln euro w akcjach z transakcji Visa Europe

Warszawa, 29.12.2015 (ISBnews) - Bank BGŻ BNP Paribas otrzymał informację dotyczącą potencjalnego udziału banku w rozliczeniu transakcji przejęcia Visa Europe przez Visa Inc., która zakłada udział banku na poziomie 6,5 mln euro w gotówce i 2,2 mln euro w akcjach Visa Inc., podała instytucja.

Share
d2rb6gm

"Zgodnie z otrzymaną informacją potencjalny wpływ transakcji na bank z tytułu jej rozliczenia wyniesie ok. 8,7 mln euro. Przy czym, udział banku w cenie nabycia obejmuje: 6,5 mln euro w gotówce - równowartość 27,6 mln zł; 2,2 mln euro w akcjach - równowartość 9,3 mln zł (według średniego kursu NBP z dnia 28 grudnia 2015 r.)" - czytamy w komunikacie.

Bank zastrzega, że powyższe kwoty mogą zostać skorygowane o koszty transakcji oraz w wyniku ewentualnych uznanych wniosków o korektę przyznanych kwot złożonych przez członków Visa Europe. Członkowie Visa Europe mają prawo do odwołania się. Proces rozpatrywania odwołań będzie trwał do 1 marca 2016 r. W dniu 1 marca 2016 r. decyzje o alokacji będą ostateczne.

Transakcja uzależniona jest od uzyskania stosownych zgód regulacyjnych, a jej finalizacja przewidywana jest na 2 kwartał 2016 r. Ponadto transakcja przewiduje odroczoną płatność typu "earn-out" płatną w gotówce po 16-u kwartałach od rozliczenia transakcji. Wpływ odroczonej płatności (earn-out) na wyniki banku nie jest znany. Warunkiem do udziału w opcji "earn-out" jest kwalifikowanie się do podziału up-front oraz uczestnictwo w Visa przez kolejne 4 lata od daty finalizacji transakcji, podano również.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Bank jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW.

(ISBnews)

d2rb6gm

Podziel się opinią

Share
d2rb6gm
d2rb6gm