Trwa ładowanie...
d6mlgzo

BGŻ i BNP Paribas Bank Polska mają zgodę EBC na połączenie

Warszawa, 13.04.2015 (ISBnews) - Bank Gospodarki Żywnościowej (BGŻ) oraz BNP Paribas Bank Polska uzyskały zgodę Europejskiego Banku Centralnego (EBC) na połączenie, wydaną w ramach Jednolitego Mechanizmu Nadzorczego, podały banki w komunikatach.

Share
d6mlgzo

Uzyskanie tej decyzji stanowiło jeden z warunków, od spełnienia których uzależnione jest przeprowadzenie połączenia BGŻ z BNP Paribas Bank Polska.

W ub. tygodniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie zezwoliła na połączenie BGŻ i BNP Paribas Bank Polska przez przeniesienie całego majątku BNP Paribas Bank Polska na BGŻ.

W lutym tego roku akcjonariusze BNP Paribas Bank Polska przyjęli uchwałę wyrażającą zgodę na połączenie z Bankiem BGŻ oraz na proponowane zmiany statutu BGŻ. Również akcjonariusze BGŻ podjęli uchwałę w sprawie połączenia z BNP Paribas Polska, a także w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego.

d6mlgzo

Na początku grudnia 2013 roku grupa BNP Paribas i grupa Rabobank ogłosiły podpisanie umowy dotyczącej przejęcia pakietu 98,5% akcji BGŻ za kwotę 4,2 mld zł.

BGŻ jest uniwersalnym bankiem komercyjnym od lat zajmującym miejsce wśród największych banków w Polsce. Specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej.

BNP Paribas Bank Polska należy do grupy BNP Paribas, wiodącej europejskiej instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. Grupa BNP Paribas prowadzi działalność w zakresie m.in. bankowości detalicznej, korporacyjnej, inwestycyjnej oraz zarządzania aktywami i majątkiem.

(ISBnews)

d6mlgzo

Podziel się opinią

Share
d6mlgzo
d6mlgzo