Trwa ładowanie...
d27afi2
10-06-2014 09:29

BIEC: BOP spadł w maju, ale nie oznacza to odwrócenia poprawy na rynku pracy

Warszawa, 10.06.2014 (ISBnews) - Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy, spadł o 3,0 pkt m/m i wyniósł 124,6 pkt w...

d27afi2
d27afi2

Warszawa, 10.06.2014 (ISBnews) - Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy, spadł o 3,0 pkt m/m i wyniósł 124,6 pkt w maju, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Analitycy podkreślają jednak, że nie oznacza to jeszcze odwrócenia poprawy sytuacji na rynku pracy, a liczba ofert pracy jest wyższa niż przed rokiem.

Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w Internecie ofert pracy, w maju spadł. W chwili obecnej nie oznacza to jeszcze odwrócenia poprawy sytuacji na rynku pracy. Liczba ofert pracy nadal jest wyższa niż przed rokiem. W końcu miesiąca w internecie opublikowanych pozostawało 102,4 tys. ogłoszeń o zatrudnieniu. Oznacza to również mniej ofert pracy sezonowej niż w kwietniu br." - czytamy w raporcie.

Pomimo spadku ogólnej liczby ofert pracy, zarówno tych dotyczących ofert pracy sezonowej, jak i stałej, w większości województw w maju ich liczba zwiększyła się, zwraca uwagę BIEC.

"Spośród branż sektora przedsiębiorstw lepsze tendencje pod względem zapotrzebowania na nowych pracowników panują w usługach niż przemyśle, budownictwie i handlu. W sektorze usługowym wzrost liczby ofert pracy wystąpił przede wszystkim w transporcie, turystyce i działalności finansowej. Wyraźny ich spadek obserwujemy jednak w działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej. W ostatnim miesiącu zwiększyła się również liczba ogłoszeń o nowych stanowiskach pracy w administracji państwowej. W przemyśle nowe ofert pracy pochodziły przede wszystkim od firm produkujących artykuły spożywcze oraz akcesoria do pojazdów mechanicznych" - czytamy dalej.

Barometr Ofert Pracy powstaje na podstawie ogłaszanych w Internecie ofert pracy przy współpracy Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

(ISBnews)

d27afi2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27afi2