Trwa ładowanie...
d3be2xj
28-01-2016 09:17

BIEC: WWK wzrósł o 1,5 pkt, ale za wcześnie wyrokować o poprawie w gospodarce

Warszawa, 28.01.2016 (ISBnews) - Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce, w styczniu br. wzrósł o 1,5 pkt m/m do 162,6 pkt, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) w raporcie. Był to największy jednorazowy wzrost w przeciągu 12 m-cy.

d3be2xj
d3be2xj

"Poprawa ta, jak na razie, nie może zapowiadać przyspieszenia rozwoju gospodarczego. Trwa bowiem zbyt krótko, zaś zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne warunki nie sprzyjają trwałej poprawie koniunktury." - czytamy w raporcie.

Spośród ośmiu składowych wskaźnika w tym miesiącu cztery uległy poprawie wobec poprzedniego miesiąca, dwie składowe nie zmieniły się, dwie - pogorszyły się.

"Nieznacznie poprawiła się wydajność pracy w sektorze przedsiębiorstw produkcyjnych, co było konsekwencją zwiększonej grudniowej produkcji. Tym samym wydajność pracy po niemal rocznym okresie pogarszania się, osiągnęła w grudniu 2015 roku poziom z grudnia roku 2014" - podało BIEC.

Drugi miesiąc z rzędu menadżerowie przedsiębiorstw bardziej pozytywnie oceniają finanse w zarządzanych przez nich firmach. Najgorsze oceny
dominowały w branży odzieżowej i przetwórstwie ropy naftowej.

(ISBnews)

d3be2xj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3be2xj