Trwa ładowanie...

Biedronka w tym mieście działa przez całą dobę. Konkurencja w pobliżu też

W Białej Podlaskiej w odstępie kilkuset metrów działają dwa całodobowe sklepy - Carrefour i Biedronka. Dyskont zamykany jest jedynie w nocy i nad ranem na dwie krótkie przerwy.

Share
Biedronka w tym mieście działa przez całą dobę. Konkurencja w pobliżu też
Źródło: PAP, fot: Wojciech Pacewicz
d3aj5y2

O ile przyzwyczailiśmy się już do tego, że duże sieci hipermarketów otwierają niektóre ze swoich sklepów przez całą dobę, o tyle w przypadku dyskontów to rzadkość. Biedronka prowadziła sprzedaż przez 24 h na dobę w czasie Światowych Dni Młodzieży, Lidl podczas Przystanku Woodstock.

Tymczasem, jak podaje "Dziennik Wschodni", w całodobowej Biedronce można od niedawna zrobić zakupy w Białej Podlaskiej. Tym razem nie jest to już związane z żadną imprezą. Wydaje się jednak, że data uruchomienia sprzedaży przez 24 h na dobę nie jest przypadkowa. 24 lipca, czyli wtedy kiedy Biedronka, podobną usługę rozpoczął pobliski Carrefour, oddalony o kilkaset metrów.

Market francuskiej sieci działa bez przerw, natomiast sprzedaż w Biedronce wstrzymywana jest dwukrotnie - w godz. 23.30-0.15 i 5.45-6.15.

d3aj5y2

Przedstawiciele Carrefoura tłumaczą swoje posunięcie oczekiwaniami mieszkańców. Planują także rozbudowę sklepu.

Oba obiekty znajdują się blisko drogi krajowej nr 2. I właśnie położenie, jako jeden z powodów zmian, przedstawia Biedronka. Liczy m.in. na podróżujących nocami na trasie Warszawa-Terespol obcokrajowców. Przedstawicieli sieci zapytaliśmy, czy w planach mają kolejne całodobowe placówki. Okazuje się, że niewykluczone.

- W wybranych lokalizacjach zdecydowaliśmy się na wprowadzenie wydłużonych godzin otwarcia placówek - niektóre z nich funkcjonują praktycznie przez całą dobę (najczęściej z jedną lub dwiema kilkudziesięciominutowymi przerwami operacyjnymi). Takie rozwiązania są przez nas stosowane już od wielu lat i są podyktowane oczekiwaniami naszych klientów - tłumaczą.

- Całodobowe sklepy Biedronka można spotkać m.in. w pobliżu granicy (np. w Terespolu, Tomaszowie Lubelskim czy Medyce), na dworcach kolejowych czy PKS lub w ich pobliżu (np. w Rzeszowie). Ponadto, w niektórych miejscowościach turystycznych, jak np. Mielno czy Dźwirzyno wydłużamy godziny pracy placówek jedynie w szczycie sezonu - dodają.

Biedronce zdarzało się już także wydłużać pracę swoich sklepów w dniach poprzedzających święta narodowe. Tak było chociażby przed 15 sierpnia, kiedy we wszystkich sklepach można było robić zakupy do godz. 22.

d3aj5y2

Podziel się opinią

Share
d3aj5y2
d3aj5y2