Biedronka zmienia godziny otwarcia przed długim weekendem. Oto szczegóły
15 sierpnia to dzień wolny od pracy, który w tym roku wypada w czwartek. Dla sieci handlowych oznacza to dodatkowy dzień strat, więc Biedronka postanowiła zmienić zasady. W dniach poprzedzających długi weekend sierpniowy ponad 3,1 tys. sklepów będzie działać dłużej.
15 sierpnia obchodzimy dwa święta - jedno kościelne (Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny), a drugie państwowe (Święto Wojska Polskiego). To dzień wolny od pracy, co oznacza, że sklepy również pozostaną zamknięte.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sezon w pełni, a ogórki kosztują krocie
W tym roku święta wypadają w czwartek, co może skłaniać do wyjazdów - wystarczy bowiem wziąć tylko jeden dzień urlopu, aby cieszyć się z czterech dni bez pracy. Z uwagi na te okoliczności Biedronka postanowiła ułatwić klientom planowanie długiego weekendu.
Ponad 3,1 tys. sklepów Biedronka otwartych dłużej
"W tym tygodniu klienci ponad 3100 sklepów sieci Biedronka w całej Polsce będą mogli robić zakupy aż do godziny 23:30" - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej Biedronki.
Sieć handlowa udostępnia także wyszukiwarkę, dzięki której możemy sprawdzić godziny otwarcia konkretnego sklepu.
Zmiany godzin otwarcia przed długimi weekendami to standardowa praktyka największych sieci handlowych - podobnie było np. przy okazji tegorocznej majówki.
Co z grillem 16 sierpnia? Biskupi podjęli decyzję
Niewykluczone, że wiele osób wykorzysta nadchodzący długi weekend, aby urządzić wakacyjnego grilla, ale niektórzy mogą odkładać te plany z powodów religijnych. 16 sierpnia to bowiem piątek, a zgodnie z przepisami Kościoła katolickiego, w każdy piątek roku obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Jednak jak już informowaliśmy w WP Finanse, kilku biskupów udzieliło dyspensy dla swoich wiernych. W piątek 16 sierpnia mięso mogą spożywać m.in. wierni ordynariatu polowego Wojska Polskiego.
Dyspensy na 16 sierpnia udzielił także metropolita gdański abp Tadeusz Wojda SAC dla wiernych przebywających na terenie archidiecezji gdańskiej. Osoby, które chcą skorzystać ze zwolnienia, zobowiązał do "odmówienia dowolnej modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego".
Bp Adrian Galbas SAC tych, którzy skorzystają z dyspensy na terenie archidiecezji katowickiej, poprosi "o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie - w miarę możliwości - jałmużny dla biednych".
Natomiast Bp Roman Pindel w diecezji bielsko-żywieckiej zobowiązał wiernych do podjęcia pokuty w innym terminie, np. przez modlitwę w intencji Ojca Świętego lub wsparcie misji, biednych czy uchodźców. Bp Andrzej Czaja w diecezji opolskiej udzielił dyspensy bez wskazania konkretnych praktyk religijnych.