Trwa ładowanie...
d2lkmuo
14-03-2017 10:12

Bioton ma dofinansowanie z NCBiR w wysokości max. 20,99 mln zł

Warszawa, 14.03.2017 (ISBnews) - Bioton zawarł umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) o dofinansowanie projektu "Opracowanie innowacyjnej technologii wytwarzania krótko- i długodziałających analogów insuliny mających zastosowanie w terapii cukrzycy", poinformowała spółka. Wartość dofinansowania nie przekroczy 20,99 mln zł, podano także.

d2lkmuo

"Jako zabezpieczenie należytego wykonania umowy, spółka zobowiązana jest wystawić i złożyć do dyspozycji NCBiR weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. Warunki umowy nie odbiegają przy tym od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów" - czytamy w komunikacie.

Całkowity koszt realizacji Projektu wynosi 50,68 mln zł, podobnie jak całkowita maksymalna kwota wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, podano także.

"W ocenie zarządu, zawarcie umowy umożliwia spółce rozwój portfela leków stosowanych w leczeniu cukrzycy, rozszerzając go o analogi insulin" - czytamy również.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d2lkmuo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lkmuo