Trwa ładowanie...
d344qr2

Biura podróży na razie nie odwołują wyjazdów do Egiptu

28.01. Warszawa (PAP) - Biura podróży nie odwołują wyjazdów do Egiptu i na razie nie ewakuują stamtąd klientów. MSZ zdecydowanie odradza przebywającym na wakacjach w Egipcie...

Share
d344qr2

28.01. Warszawa (PAP) - Biura podróży nie odwołują wyjazdów do Egiptu i na razie nie ewakuują stamtąd klientów. MSZ zdecydowanie odradza przebywającym na wakacjach w Egipcie Polakom wyprawy do większych miast. Ma to związek z trwającymi w tym kraju zamieszkami.

Ministerstwo Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych poinformowało w piątek na swoich stronach, że turystom przebywającym w dużych miastach zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w miejscach publicznych, a także unikanie ewentualnych demonstracji i zgromadzeń.

"W chwili obecnej bezpieczeństwo obywateli polskich przebywających w kurortach turystycznych w Egipcie nie jest zagrożone" - czytamy na stronie MSZ.

d344qr2

Z informacji, jakie zebrała PAP w polskich biurach podróży, wynika, że nasi obywatele nie chcą przerywać urlopów w Egipcie i wracać do kraju, nie odwołują też zaplanowanych tam wczasów. Ale biura podróży odwołują wycieczki do Kairu, a także zwiedzanie np. bazarów, muzeów czy centrów handlowych, czyli miejsc, w których przebywanie może być potencjalnie groźne dla turystów.

W Egipcie trwają od kilku dni antyrządowe demonstracje. Demonstranci domagają się ustąpienia rządzącego krajem od niemal 30 lat prezydenta Hosniego Mubaraka. W piątek tysiące demonstrantów uzbrojonych w kamienie, odłamki szkła i kije wyparło wieczorem policję z placu w centrum Kairu. W płomieniach stanęła również siedziba egipskiej partii rządzącej prezydenta Hosni Mubaraka w Kairze.

Dziennikarze i reporterzy zachodni w Egipcie byli w piątek podczas antyrządowych manifestacji w Kairze na krótko zatrzymani przez siły porządkowe, które niszczyły im lub zabierały materiały fotograficzne i filmowe. (PAP)

aop/ amac/ gma/ klm/ kar/ pam/

d344qr2

Podziel się opinią

Share
d344qr2
d344qr2