Trwa ładowanie...
d1h4gr2

Blirt pozyskał z oferty prywatnej 9,6 mln zł, debiut na NC na przełomie II/III

28.01. Warszawa (PAP) - Blirt - Biolab Innovative Research Technologies, firma badawczo - rozwojowa prowadząca działania w zakresie biotechnologii medycznej i farmaceutycznej,...

Share
d1h4gr2

28.01. Warszawa (PAP) - Blirt - Biolab Innovative Research Technologies, firma badawczo - rozwojowa prowadząca działania w zakresie biotechnologii medycznej i farmaceutycznej, zakończyła ofertę prywatną, o wartości 9,6 mln zł. Spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect na przełomie lutego i marca - poinformował Blirt w komunikacie prasowym.

Środki z emisji zostaną przeznaczone przede wszystkim na rozbudowę laboratorium i zakup dodatkowego wyposażenia, zapewnienie udziału własnego na realizację kolejnych projektów dofinansowywanych ze środków UE, jak również zasilenie kapitału obrotowego.

"Jesteśmy przekonani, że polskie firmy badawczo-rozwojowe, realizujące projekty badawcze na zlecenie mają przed sobą bardzo dobre perspektywy rozwoju. Dążymy do tego, by być nie tylko liderem na rynku polskim, ale i jednym z ważniejszych graczy w branży na rynku europejskim. Silne zaplecze naukowe i doświadczenie biznesowe pozwalają nam optymistycznie patrzeć w przyszłość, która - o czym jesteśmy przekonani - należy do biotechnologii" - powiedział cytowany w komunikacie Marian Popinigis, większościowy akcjonariusz i członek zarządu Blirt.

d1h4gr2

Nowi akcjonariusze będą posiadać łącznie 23 proc. kapitału spółki. Wśród nowych akcjonariuszy spółki są m.in. dwa Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

Autoryzowanym Doradcą Spółki jest Navigator Capital Sp. z o.o.

Oferta Blirt obejmuje sprzedaż usług biotechnologicznych, realizację projektów badawczo - rozwojowych na zlecenie (outsourcing badań) oraz prowadzenie własnych komercyjnych projektów badawczo-rozwojowych. W zakresie outsourcingu badań firma oferuje procesy w fazie przedklinicznych testów laboratoryjnych: konstrukcję cząsteczki, syntezę, testy in vitro oraz procesy analityczne w wybranych etapach testów w fazie klinicznej badań.

Najbardziej zaawansowanymi projektami biotechnologicznymi Blirt są prace nad lekiem przeciwgrzybiczym i płynem do przechowywania narządów ludzkich przeznaczonych do przeszczepu (transplantologia)
.(PAP)

pel/ jtt/

d1h4gr2

Podziel się opinią

Share
d1h4gr2
d1h4gr2