Trwa ładowanie...
daf4ai3
22-12-2016 08:35

Bloober ma umowę na wydanie i dystrybucję gry 'Perception'

Warszawa, 22.12.2016 (ISBnews) - Bloober Team zawarł z Xperienced Points Inc, prowadzącym działalność gospodarczą jako The Deep End Games, umowę wydania, dystrybucji oraz marketingu gry "Perception", podał Bloober. 

Share
daf4ai3

"Premiera planowana jest na pierwszą połowę 2017. Gra wyjdzie na konsole oraz komputery PC. Warunki umowy zakładają, że krakowskie studio będzie wyłącznym wydawcą przez okres 5 lat na terytorium całego świata" - czytamy w komunikacie.
Gra docelowo dystrybuowana będzie przez spółkę zależną Feardemic. Zasady współpracy między podmiotami, jak również przyszłego podziału dochodów z komercjalizacji gry w ocenie spółki nie odbiegają od warunków rynkowych.

Gra "Perception" to amerykańskiej produkcji indie z gatunku horror psychologiczny.

Prezes Bloober Team Piotr Babieno wskazał, że umowa jest efektem współpracy z wydawcą spółki - United Talent Agency z Hollywood.

"Dzięki bardzo dobrej kooperacji, pozyskaliśmy do naszego portfela wydawniczego jeden z najlepiej zapowiadających się tytułów z gatunku horror. Współautorami gry 'Perception' są producenci wielokrotnie nagradzanych przez media branżowe hitów, takich jak seria 'BioShock' czy 'Dead Space'. Wyboru dokonaliśmy ze względu na unikatowy charakter projektu. Rozgrywka oparta jest o historię niewidomej dziewczyny, w którą wciela się gracz. Naturalne ograniczenia głównej bohaterki sprawiają, że poruszanie się jest możliwe dzięki mechanice echolokacji, na której bazuje rozgrywka. Jest to pierwsza tego typu produkcja z gatunku horror" - powiedział Babieno, cytowany w komunikacie.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

(ISBnews)

daf4ai3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daf4ai3
daf4ai3