Trwa ładowanie...
d205qmr
13-11-2015 13:47

Bloober Team zapowiada cztery premiery gier w 2016 r.

Warszawa, 13.11.2015 (ISBnews) - Bloober Team chce wypuścić na rynek cztery gry w 2016 r., poinformował prezes Piotr Babieno. Spółka wprowadzi na rynek gry "Layers of Fear" na Steam oraz konsolę Xbox One, "Scopophobia", "Medium" oraz nieanonsowany wcześniej horror. Ponadto spółka zależna iFun4All wypuści na rynek grę "Blind'n'Bluff".

d205qmr

"Nadchodzący rok będzie z pewnością najważniejszy w historii spółki. Jeszcze nigdy jednego roku żaden z krajowych developerów nie anonsował takiej liczby premier. Po styczniowych premierach 'Layers of Fear', do sprzedaży w pierwszym półroczu 2016 r. trafi 'Scopophobia'. Z kolei w drugim półroczu można spodziewać długo oczekiwanej premiery gry 'Medium'" - czytamy w komunikacie.

"W międzyczasie nasza spółka zależna iFun4All wypuści na rynek grę 'Blind'n'Bluff'. Pierwotnie premiera zapowiedziana była na rok bieżący ale spółka stwierdziła, że po dobrym odbiorze niezapowiedzianej Red Game, najpierw skupimy się na wykorzystaniu potencjału tej gry. Mam na myśli wydanie gry w wersji na konsolę PlayStation Vita, a w dalszej kolejności na inne platformy" - powiedział Babieno, cytowany w komunikacie.

W przygotowaniu jest niezapowiedziany wcześniej tytuł, który "ujrzy światło dzienne" prawdopodobnie w pierwszym półroczu 2016 r. Będzie to horror z akcją osadzoną "w przyszłości".

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 2,1 mln zł, Bloober Team wypracował w III kwartale 2015 r. 0,39 mln zł zysku netto. Zysk operacyjny wyniósł w tym okresie 0,58 mln zł. Narastająco przychody spółki zwiększyły się do 5,4 mln zł (wzrost o 15%), a zysk operacyjny do 0,76 mln zł.

d205qmr

"Nie ukrywam, że dobry wynik to w większości efekt sprzedaży 'Layers of Fear' na Steamie. Jednak 'żniw' spodziewamy się dopiero w styczniu, po premierze pełnych wersji gry na Steam i Xbox One. Wyniki trzeciego i czwartego kwartału, kiedy do sprzedaży trafiła wersja preview gry na Xbox One, a liczne promocje związane z Halloween skokowo zwiększyły rozpoznawalność marki i zakupy samej gry dobrze obrazują potencjał pełnej wersji, dodatkowo już ponad 100 tysięcy osób włożyło grę do swej listy życzeń" - skomentował Babieno.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

(ISBnews)

d205qmr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d205qmr