Trwa ładowanie...
d2nq2pg

Bogdanka i Cyfrowy Polsat wśród najbardziej atrakcyjnych spółek regionu CEE - Raiffeisen

10.04. Warszawa (PAP) - Analitycy Raiffeisen Centrobank wśród spółek z regionu Europy Środkowo-Wschodniej szczególnie polecają akcje Bogdanki, Cyfrowego Polsatu i rosyjskiej firmy...
Share
d2nq2pg

10.04. Warszawa (PAP) - Analitycy Raiffeisen Centrobank wśród spółek z regionu Europy Środkowo-Wschodniej szczególnie polecają akcje Bogdanki, Cyfrowego Polsatu i rosyjskiej firmy telekomunikacyjnej MTS - podał Raiffeisen w komunikacie prasowym.

"Bogdanka to najbardziej wydajna kopalnia węgla w Polsce; obecnie spółka produkuje około 6 mln ton tego surowca rocznie, a w 2014 roku wydobycie ma wzrosnąć do 11,5 mln ton. Cena akcji spółki jest atrakcyjna. W Polsce dominującym źródłem energii elektrycznej jest węgiel, a przy tym są sygnały, że import węgla może okazać się niewystarczający. Bogdanka skorzysta na niedoborach surowca" - napisano w komunikacie.

"W polskim sektorze mediów najbardziej godna uwagi jest spółka Cyfrowy Polsat. Wysoka rentowność płatnej telewizji w drugiej połowie 2011 roku zaskoczyła analityków. Ponadto umocnienie kursu polskiej waluty powinno przekładać się na wyższą marżę operacyjną niż oczekiwano. Cyfrowy Polsat rozszerza działalność na nowe rynki i niedawno spółka ta otrzymała licencję na świadczenie usług mobilnej telewizji" - dodano.

d2nq2pg

Peter Brezinschek, dyrektor Raiffeisen Research, jednostki analitycznej Raiffeisen Bank International AG (RBI) ocenił, że po podjęciu przez EBC działań mających na celu zwiększenie płynności, przyjazny klimat zawitał na giełdy w Europie Środkowej i Wschodniej.

"Nadal jednak utrzymują się różnice pomiędzy poszczególnymi krajami. Paradoksalnie, w krajach stojących w obliczu największych problemów, takich jak Rumunia i Węgry, a także w Austrii, ceny akcji rosły w dwucyfrowym tempie, natomiast w krajach o zdrowszych fundamentach gospodarczych, takich jak Polska, Czechy i Rosja, tempo to było niższe" - powiedział cytowany w komunikacie główny analityk.

Jego zdaniem, w drugim kwartale ceny akcji w całym regionie będą rosły średnio 6-11 proc. rocznie, nadal rekomenduje kupno akcji na wszystkich giełdach przez najbliższe trzy do sześciu miesięcy.(PAP)

pel/ ana/

d2nq2pg

Podziel się opinią

Share
d2nq2pg
d2nq2pg