Trwa ładowanie...
d1vpvr7

Bogdanka ma kontrakt z Elektrownią Północ o potencjalnej wartości 10,35 mld zł

20.12. Warszawa (PAP) - LW Bogdanka podpisała z Elektrownią Północ umowę wieloletnią na dostawę węgla energetycznego dla potrzeb planowanych bloków energetycznych elektrowni o mocy...

Share
d1vpvr7

20.12. Warszawa (PAP) - LW Bogdanka podpisała z Elektrownią Północ umowę wieloletnią na dostawę węgla energetycznego dla potrzeb planowanych bloków energetycznych elektrowni o mocy od 780 MW do 1050 MW każdy, w gminie Pelplin. Sumaryczna, szacunkowa wartość zawartej umowy wg cen roku bieżącego wynosi 10,35 mld zł netto przy założeniu, że dostawy będą trwały przez pełny okres 21 lat kalendarzowych od dnia rozpoczęcia dostaw - podała spółka w komunikacie.

Dostawy węgla będą realizowane maksymalnie przez okres 21 lat kalendarzowych od momentu rozpoczęcia eksploatacji każdego bloku energetycznego Elektrowni łącznie z okresem rozruchu każdego bloku energetycznego z zastrzeżeniem, że w pierwszym roku eksploatacji wielkości dostaw będą proporcjonalne w stosunku do całego roku kalendarzowego uzależnione od rzeczywistej daty rozpoczęcia dostaw.(PAP)

gsu/ jtt/

d1vpvr7

Podziel się opinią

Share
d1vpvr7
d1vpvr7