Trwa ładowanie...
dkbzdtc

Bogdanka ma po I poł. '09 83,4 mln zł zysku netto, podtrzymuje prognozy (opis)

1.9.Warszawa (PAP) - Zysk netto Bogdanki, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, wzrósł w pierwszym półroczu tego roku do 83,4 mln zł z 51,9 mln zł przed rokiem....

Share
dkbzdtc

1.9.Warszawa (PAP) - Zysk netto Bogdanki, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, wzrósł w pierwszym półroczu tego roku do 83,4 mln zł z 51,9 mln zł przed rokiem. Spółka podtrzymuje tegoroczne prognozy wyników - podała spółka w komentarzu do wyników półrocznych.

Zysk operacyjny wzrósł do 104,5 mln zł z 70,1 mln zł.

EBITDA wyniosła 173,7 mln zł wobec 137,14 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

dkbzdtc

Przychody wzrosły do 520,8 mln zł z 493,9 mln zł w pierwszej połowie 2008 roku.

Tegoroczna prognoza zakłada wypracowanie 140,6 mln zł zysku netto, 178,3 mln zł zysku operacyjnego przy przychodach na poziomie 1,09 mld zł.

"Wyniki finansowe po I półroczu 2009 roku są zgodne z oczekiwaniami zarządu i na chwilę obecną zarząd LW Bogdanka nie widzi zagrożenia dla wykonania opublikowanej prognozy wyników finansowych" - napisano w raporcie.

Bogdanka podała, że produkcja i sprzedaż węgla energetycznego wygenerowała prawie 96 proc. przychodów spółki w I półroczu.

dkbzdtc

Około 90 proc. zrealizowanej sprzedaży węgla odbywało się na podstawie zawartych długoterminowych umów handlowych ze stałymi głównymi odbiorcami spółki, w tym Elektrownią Kozienice, Elektrownią Połaniec, Zakładami Azotowymi Puławy, Elektrownią Ostrołęka.

Spółka podała, że potencjał produkcyjny spadł w I półroczu tego roku do 2,48 mln ton z 2,78 mln ton w analogicznym okresie ubiegłego roku.

"W I półroczu 2009 roku w porównaniu do I półrocza 2008 roku wydobycie węgla handlowego było niższe, co związane było z prowadzeniem przez spółkę frontów eksploatacyjnych w trudniejszych warunkach górniczo - geologicznych oraz większego zakresu robót przygotowawczych i udostępniających, co wiązało się ze zwiększoną zawartością kamienia w urobku surowym i spadkiem uzysku węgla handlowego przy niezmienionych, optymalnie wykorzystanych możliwościach wydobywczych urządzeń wyciągowych" - napisano.

Spółka podała, że wskaźniki techniczne osiągnięte w I półroczu 2009 roku wskazują, że w tym roku wydobycie oraz sprzedaż zostaną osiągnięte na planowanym poziomie 5,3 mln ton.(PAP)

pel/ jtt/

dkbzdtc

Podziel się opinią

Share
dkbzdtc
dkbzdtc