Trwa ładowanie...

Bon turystyczny. Część dzieci może nie otrzymać świadczenia

Bon turystyczny stanowi rządową odpowiedź na problemy rodzimej branży turystycznej. Z założenia świadczenie w wysokości 500 złotych ma przypadać na każde dziecko. W praktyce dodatek może jednak nie trafić do części najmłodszych.

Share
Bon turystyczny. Część dzieci może nie otrzymać świadczeniaŹródło: Pixabay
d23beag

Bon turystyczny. Część dzieci może nie otrzymać świadczenia

Blisko 200 tys. dzieci może nie otrzymać bonu turystycznego. Chodzi przede wszystkim o rodziny, w których jeden z rodziców pracuje za granicą. Bon turystyczny miał z założenia przysługiwać na każde dziecko, które dostaje świadczenie 500+ lub dodatek wychowawczy. Projekt wynika z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy.

Tysiące polskich rodzin nie korzysta z 500+ z powodu pobierania miejscowego świadczenia na obczyźnie. Program wprowadzający bon pomija również te rodziny, które latami czekały na przyznanie 500+. Jeśli urzędy nie są w stanie ustalić, czy rodzic mieszkający za granicą dostaje pieniądze na dzieci w innym kraju, wówczas oprócz 500+ przepada także bon turystyczny.

d23beag

Bon turystyczny. Część dzieci może nie otrzymać świadczenia

- Bon turystyczny jest uzupełnieniem świadczenia podstawowego w postaci 500+ – mówił dr Dominik Borek z resortu rozwoju. Jak wyjaśnia, jeśli rodzina 500+ nie dostaje, nie ma prawa także do bonu.

Przypomnijmy, że bon turystyczny od środy leży w Senacie. Poprawkę w tej sprawie złożyła wicemarszałek Senatu Maria Koc. W myśl proponowanych przepisów bon turystyczny miałby przysługiwać na wszystkie polskie dzieci, których rodzice pracują na terenie Unii Europejskiej. Głosowanie w Senacie zaplanowano na czwartek. Zatwierdzona poprawka musi być jeszcze zaakceptowana przez Sejm.

d23beag
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23beag
d23beag