Trwa ładowanie...

Bonów nie ma, a rząd unika wyjaśnień

Rząd uchyla się od odpowiedzi na pytanie, jak doszło do tajemniczego zniknięcia z pakietu antykryzysowego zwolnień podatkowych dla bonów towarowych - twierdzi "Dziennik".
Share
Bonów nie ma, a rząd unika wyjaśnień
Źródło: Jupiterimages
d36bbx6

Pyta on, czy posłowie mogą pracować nad niejasnym projektem ustawy? Opozycja zaś domaga się, żeby rząd tłumaczył się z tego dzisiaj w Sejmie.

_ To mi przypomina sytuację ze słowami "lub czasopisma" i aferą wokół ustawy medialnej _ - tak Wacław Martyniuk z SLD komentuje w gazecie sprawę znikających bonów.

Co Sejm może zrobić z wewnętrznie sprzecznym projektem? Martyniuk uważa, że marszałek Sejmu powinien zwrócić się o pilne wyjaśnienia do kancelarii premiera. _ Nie chcę niczego przesądzać, ale to sprawa do zbadania dla odpowiednich organów państwa, bo chodzi o gigantyczne pieniądze _ - mówi poseł Lewicy.

d36bbx6

Drogi wyjścia w Sejmie do naprawy projektu według Martyniuka są dwie. Rząd składa szybką autopoprawkę, albo przez swoją większość parlamentarną zmienia przepisy tak, by stały się spójne.

Z kolei Stanisław Żelichowski z PSL twierdzi, że nad projektem w obecnej formie posłowie nie powinni debatować: "Najpierw na ten temat musi się wypowiedzieć biuro legislacyjne Sejmu".

Znikające bony będą dziś gorącym tematem w Sejmie. Parlament zacznie się bowiem zajmować pakietem antykryzysowym. Aleksandra Natalli-Świat z PiS zapowiada, że posłowie z jej partii będą domagać się wyjaśnień od rządu, zanim ruszą prace nad nowelizacją.

d36bbx6

Podziel się opinią

Share
d36bbx6
d36bbx6