Trwa ładowanie...
d278x0k
d278x0k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Borys: zmiany w zarządzie PZU bez wpływu na strategię Pekao i politykę dywidendową banku

Zmiany w zarządzie PZU pozostają bez wpływu na strategię przejmowanego Pekao SA i jego politykę dywidendową, nie mają też wpływu na harmonogram przejęcia. PZU i PFR mają domknięte finansowanie tej transakcji - poinformował PAP Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d278x0k

W środę rada nadzorcza odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU; p.o. prezesa PZU został w czwartek Marcin Chludziński.

"Zmiana prezesa nie będzie miała wpływu na szybkość realizacji tej transakcji. Zarówno Polski Fundusz Rozwoju, jak i PZU mają źródła finasowania nabycia Pekao SA, nie ma tutaj żadnych ryzyk" - powiedział w piątek PAP Borys.

"PZU może rozważyć emisję obligacji podporządkowanych, ale obligacje te nie są warunkiem zamknięcia transakcji. PZU ma wystarczające kapitały, aby zamknąć transakcję, obligacje te mogą zwiększyć ich +siłę+ dywidendową, to nie jest żaden warunek do zamknięcia" - dodał.

d278x0k

Poinformował, że transakcja może być zamknięta w II kwartale 2017 roku.

"Mamy szansę, żeby zamknąć tę transakcję na przełomie maja i czerwca. Proces przebiega zgodnie z planem" - powiedział Borys.

Borys zaznaczył, że zmiana prezesa w PZU pozostaje bez wpływu na komunikowane wcześniej zamierzenia wobec Pekao SA. "Chcemy, by Pekao SA stabilnie wypłacało atrakcyjne dywidendy, tak jak to czyniło w ostatnich latach. Chcemy, by strategia banku była kontynuowana" - powiedział Borys.

W grudniu 2016 roku PZU w konsorcjum z PFR podpisało z UniCredit umowę ws. kupna 32,8 proc. akcji Pekao SA za 10,6 mld zł.

PZU zapowiadał, że nie zamierza łączyć Pekao i Alior Banku.

d278x0k

Podziel się opinią

Share
d278x0k
d278x0k