Trwa ładowanie...
d4k1kwc

Boryszew może wypłacić za rok wyższą dywidendę niż w tym roku

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Boryszew spodziewa się, że z zysku za 2015 wypłaci dywidendę wyższą niż ta proponowana za 2014 r., poinformował prezes Piotr Szeliga.

Share
d4k1kwc

"Poprawa wskaźników zadłużenia, poprawa stanu gotówki przesądziła na koniec o tym, że zarząd Boryszewa zdecydował się rekomendować po raz pierwszy od wielu lat walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy 0,10 zł na akcję. Spodziewam się, że w 2015 r. będzie to więcej" - powiedział Szeliga na konferencji prasowej.

Podkreślił, że rekomendowana wypłata stanowi większość jednostkowego zysku spółki, który wyniósł 25,55 mln zł w 2014 r.

Szeliga przyznał, że rekomendacja wypłaty dywidendy jest krokiem w kierunku przekonywania inwestorów instytucjonalnych do spółki, choć tegoroczna dywidenda nie jest wysoka. "Po wielu spotkaniach, które odbywaliśmy w 2014 r. i na początku 2015 r. inwestorzy, dostrzegając poprawę wyników w poszczególnych segmentach, na koniec tę rozmowę sprowadzali do pytania, czy będzie dywidenda" - powiedział.

d4k1kwc

"Oczywiście bardzo bym chciał, żeby to była polityka trwała, a nie jednorazowa wypłata. Tak powinniśmy zrównoważyć inwestycje, zadłużenie i dywidendę, żeby to można było robić regularnie. Jednak nie mając teraz dużych celów przejęć, myślę, że o dywidendzie będziemy mogli również za rok rozmawiać" - dodał Szeliga.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.

(ISBnews)

d4k1kwc

Podziel się opinią

Share
d4k1kwc
d4k1kwc