Trwa ładowanie...
d2ik9zj
25-02-2016 08:57

BOŚ Bank chce przygotować ramową strategię na lata 2016-2020 do kwietnia

Warszawa, 25.02.2016 (ISBnews) - Zarząd Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) zdecydował o rozpoczęciu prac nad ramową strategią na lata 2016-2020 i liczy na jej akceptację przez radę nadzorczą w kwietniu br., podała instytucja.

Share
d2ik9zj

"Zarząd Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że w związku z przyjęciem przez nadzwyczajne walne zgromadzenie BOŚ S.A. w dniu 15 lutego br. uchwały w sprawie harmonogramu podwyższenia kapitału zakładowego BOŚ S.A., podjął decyzję o rozpoczęciu prac nad aktualizacją dokumentów strategicznych i przygotowaniem ramowej strategii BOŚ S.A. na lata 2016-2020, której akceptacja przez radę nadzorczą powinna nastąpić w kwietniu br." - czytamy w komunikacie.

Główne założenia ramowej strategii zostaną, po decyzji rady nadzorczej, podane do publicznej wiadomości w formie raportu bieżącego, poprzedzając podjęcie przez akcjonariuszy decyzji o podwyższeniu kapitału banku, podano także.

"Wypracujemy takie rozwiązania, które potwierdzą inwestorom i klientom, że jesteśmy bankiem, któremu warto ufać. Przygotowywana emisja akcji ma na celu pozyskanie środków na dalszy rozwój banku i realizację strategii BOŚ jako instytucji finansowej wspierającej ochronę środowiska i zrównoważony rozwój, wpisując się - w zakresie kompetencji banku - w projekty wspierające rozwój Polski" - zapowiedział p.o. prezesa Sławomir Zawadzki, cytowany w komunikacie.

Wcześniej w lutym nadzwyczajne walne zgromadzenie BOŚ przyjęło harmonogram podwyższenia kapitału zakładowego banku. Dokapitalizowanie ma być przeprowadzone w drodze emisji prywatnej akcji. Sfinalizowanie całego procesu zaplanowano na czerwiec 2016 r.

d2ik9zj

Wysokość dokapitalizowania banku ma zostać przegłosowana przez akcjonariuszy na kolejnym NWZ w kwietniu 2016 r. Bank tłumaczył, że emisja ma na celu pozyskanie środków na dalszy rozwój i realizację strategii BOŚ.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zapowiedział później, że weźmie udział w podwyższeniu kapitału banku i nie zamierza obecnie zmniejszać swojego zaangażowania w BOŚ. Obecnie ma 56,62% akcji banku.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

(ISBnews)

d2ik9zj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ik9zj
d2ik9zj