Trwa ładowanie...
dxdk8xi
dxdk8xi

BPH przewiduje, że całkowite koszty restrukturyzacji wyniosą do 212 mln zł

Warszawa, 03.03.2016 (ISBnews) - Bank BPH przewiduje, że całkowite koszty restrukturyzacji wyniosą do 212 mln zł, przy czym do 177 mln zł zostanie poniesionych w 2015 roku i do 35 mln zł będzie poniesionych począwszy od 2016 roku i dotyczy aktywów trwałych w oddziałach, podała instytucja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dxdk8xi

"W raporcie bank poinformował, że [?] koszt rezerwy wyniesie do 211 mln zł w 2015 roku. Po terminie publikacji raportu wystąpiły dodatkowe wydarzenia, które mają wpływ na wysokość planowanych kosztów związanych z realizacją planu, należy do nich zaliczyć:

1. ograniczenie maksymalnej liczby osób objętych restrukturyzacją zatrudnienia - do 1 647 osób;
2. weryfikację liczby oddziałów własnych, tzw. placówek flagowych, które bank zamierza utrzymać - zwiększenie do 54 oddziałów;
3. ustalenie docelowej liczby oddziałów własnych przekształcanych w placówki partnerskie - obecnie 182 oddziały;
4. podjęcie decyzji o zamknięciu 16 oddziałów własnych;
5. doprecyzowanie warunków i wysokości odszkodowań dla pracowników Banku, z którymi zostanie rozwiązany stosunek pracy w wyniku zwolnień grupowych;
6. uszczegółowienie warunków wypłaty świadczeń na rzecz pracowników oddziałów własnych Banku BPH przejmowanych przez nowych pracodawców (franczyzobiorców) w związku z przejściem na nich części zakładu pracy Banku BPH" - czytamy w komunikacie.
Biorąc powyższe pod uwagę, bank przewiduje, że całkowite koszty restrukturyzacji wyniosą do 212 mln zł, przy czym do 177 mln zł zostanie poniesionych w 2015 roku i do 35 mln zł będzie poniesionych począwszy od 2016 roku i dotyczy aktywów trwałych w oddziałach, podano również.

Bank BPH jest obecny na polskim rynku od ponad 20 lat. Jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Siedzibą prawną Banku BPH jest Gdańsk, biuro centrali znajduje się w Warszawie, a główne centra operacyjne w Krakowie i Gdańsku.

(ISBnews)

dxdk8xi

Podziel się opinią

Share
dxdk8xi
dxdk8xi