Trwa ładowanie...
d4m9u2h

BPS obniżył rekomendację dla Enei z "kupuj" do "trzymaj", podniósł cenę docelową

14.10. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Maklerskiego Banku BPS, w raporcie z 7 października, obniżyli rekomendację dla Enei do "trzymaj" z "kupuj" oraz podwyższyli cenę docelową do...

d4m9u2h
d4m9u2h

14.10. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Maklerskiego Banku BPS, w raporcie z 7 października, obniżyli rekomendację dla Enei do "trzymaj" z "kupuj" oraz podwyższyli cenę docelową do 20,39 zł, z 19,63 zł poprzednio.

Raport został wydany przy cenie akcji Enei na poziomie 22,05 zł, a w czwartek na giełdzie około godz. 10.22 kosztowały one 23,08 zł.

Zdaniem analityków, jeśli jedynym kryterium sprzedaży przez MSP pakietu 51 proc. akcji Enei będzie cena to największe szanse na zawarcie transakcji mają EDF oraz GDF.

"W przypadku zaoferowania wysokiej premii za przejęcie większościowego pakietu zalecamy sprzedaż akcji przed terminem zakończenia obowiązywania zakładanego wezwania na 66 proc. kapitału spółki" - napisano.

d4m9u2h

Analitycy oceniają, że poprawa sytuacji na rynku energii elektrycznej nie przełożyła się na wyniki grupy.

"Wzrost konsumpcji nośników energii w drugim kwartale o blisko 7 proc. nie przełożył się pozytywnie na wolumen sprzedaży energii przez emitenta" - napisano.

"Wyniki Enei w drugim kwartale 2010 roku w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego okazały się wyraźnie słabsze" - uważają analitycy.

Ich zdaniem, ambitny plan inwestycyjny grupy kapitałowej zorientowany na powiększenie majątku wytwórczego zarówno w energii konwencjonalnej, jak i odnawialnej jest realny do wykonania. (PAP)

pam/ jtt/

d4m9u2h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m9u2h