Trwa ładowanie...
d3ugafe

Braster planuje zawarcie umowy z Rosti na produkcję konsumenckiej wersji Testera

Warszawa, 04.03.2016 (ISBnews) - Braster złożył zamówienie do firmy Rosti - spółki-córki szwedzkiego koncernu Rosti - na wsparcie w procesie industrializacji (pre-production phase) konsumenckiej wersji urządzenia Braster Tester przeznaczonej bezpośrednio do użytku dla kobiet, podała spółka. W kolejnym kroku Braster chce zawrzeć umowę dotyczącą m.in. masowej produkcji konsumenckiej wersji Testera.

Share
d3ugafe

"Zamówienie obejmujące inżynierskie wsparcie procesu industrializacji zakłada m.in. aktywne poszukiwanie dostawców komponentów, dobór i optymalizację oprzyrządowania do produkcji jak i form wtryskowych, opracowanie punktów krytycznych kontroli jakości w procesie produkcji Testera oraz dostawę komponentów" - czytamy w komunikacie.

Kolejnym etapem będzie zawarcie umowy z Rosti, obejmującej zarówno mechaniczny proces industrializacji (produkcja form wtryskowych i oprzyrządowania do produkcji), jak i masową produkcję konsumenckiej wersji Testera.

"Realizacja niniejszego projektu stanowi jeden z kluczowych elementów realizacji strategii rozwoju spółki, zakładającej komercjalizację już w drugiej połowie 2016 roku na rynku polskim, a następnie na rynkach międzynarodowych, co będzie miało znaczący wpływ na sytuację finansową spółki" - czytamy także.

Na początku grudnia ub. r. Braster poinformował, że ukończył I etap inwestycji i dysponuje już linią produkcyjną matryc ciekłokrystalicznych, stanowiących kluczowy element urządzenia Braster Tester, służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi. Stworzenie infrastruktury zakładu produkcyjnego w podwarszawskich Szeligach, umożliwi spółce wprowadzenie urządzenia do sprzedaży zgodnie z planem, tj. w II połowie 2016 r.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2015 r.

(ISBnews)

d3ugafe

Podziel się opinią

Share
d3ugafe
d3ugafe