Trwa ładowanie...
dgdhw2q

Braster podpisał umowę na system telemedyczny dla swojego urządzenia

Warszawa, 01.06.2016 (ISBnews) - Braster podpisał z firmą Data Techno Park (DTP) umowę dotyczącą utworzenia systemu telemedycznego oraz świadczenia usług dostępu do systemu w modelu IaaS, podała spółka. Realizacja tego projektu stanowi jeden z kluczowych elementów realizacji strategii rozwoju spółki, zakładającej rozpoczęcie sprzedaży urządzenia Braster w IV kwartale 2016 roku na rynku polskim, a następnie na rynkach międzynarodowych.

Share
dgdhw2q

"Powyższy system odegra kluczową rolę w procesie przetwarzania badań wykonanych za pomocą urządzenia Braster. Będzie on pełnił rolę pośrednika między aplikacją mobilną prowadzącą kobietę przez badanie, systemem automatycznej interpretacji, contact center oraz portalem dla lekarzy. Badania termograficzne przesłane przez kobiety za pośrednictwem urządzeń mobilnych (smartfony, tablety), będą kierowane przez system do analizy przez algorytmy komputerowe (System Automatycznej Interpretacji)" - czytamy w komunikacie.

Według spółki kolejnym krokiem będzie przesłanie do kobiety przez system powiadomienia o dokonaniu analizy nadesłanych termogramów. Powyższy system udostępni również lekarzom dostęp do badań termograficznych. Ponadto umożliwi gromadzenie oraz przechowywanie nadsyłanych badań bądź też plików graficznych, podano także.

"Data Techno Park wykona przedmiot umowy w następujących terminach:

  1. w zakresie wytworzenia systemu do dnia 9 lipca 2016 r;
  2. w zakresie realizacji wdrożenia systemu oraz wsparcia testów akceptacyjnych do dnia 9 sierpnia 2016 r;
  3. w zakresie realizacji wdrożenia i uruchomienia produkcyjnego nie później niż 1 października 2016 r." - czytamy dalej. Szacunkowa wartość umowy w zakresie wytworzenia systemu, w tym w szczególności wytworzenie oprogramowania dedykowanego emitentowi oraz licencji bezterminowej do oprogramowania niededykowanego jak i do komponentów firm trzecich jest wynagrodzeniem ryczałtowym w kwocie netto w wysokości 494 040 zł. Jednakże emitent zaznacza, iż kwota ta może ulec zwiększeniu w związku z dodatkowymi pracami, które mogą się pojawić w trakcie trwania projektu, podano również.

"Realizacja niniejszego projektu stanowi jeden z kluczowych elementów realizacji strategii rozwoju spółki, zakładającej rozpoczęcie sprzedaży urządzenia Braster w IV kwartale 2016 roku na rynku polskim, a następnie na rynkach międzynarodowych, co będzie miało znaczący wpływ na sytuację finansową spółki" - podsumowano w komunikacie.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2015 r.

(ISBnews)

dgdhw2q

Podziel się opinią

Share
dgdhw2q
dgdhw2q