Trwa ładowanie...
d4jnmnb

Bratkowski z RPP będzie wnioskował w XII o obniżkę stóp większą niż 50 pb

26.11. Warszawa (PAP) - Andrzej Bratkowski z Rady Polityki Pieniężnej poinformował w poniedziałek, że na grudniowym posiedzeniu będzie wnioskował o obniżkę stóp procentowych w...

Share
d4jnmnb

26.11. Warszawa (PAP) - Andrzej Bratkowski z Rady Polityki Pieniężnej poinformował w poniedziałek, że na grudniowym posiedzeniu będzie wnioskował o obniżkę stóp procentowych w skali większej niż 50 pb. Jego zdaniem jeżeli sytuacja zewnętrzna polskiej gospodarki jeszcze się pogorszy, to główna stopa procentowa NBP powinna spaść nawet poniżej 3,0 proc.

"Bardzo bym chciał takiej obniżki (w grudniu - PAP). Na pewno o wyższą niż 50 pb" - powiedział Bratkowski w Radiu PiN, pytany o jaką obniżkę stóp procentowych będzie wnioskował na najbliższym posiedzeniu.

"Jeżeli sytuacja ekonomiczna w naszym otoczeniu zewnętrznym będzie się pogarszać to tak (dalsze obniżki stóp proc. poniżej 3 proc. - PAP), jeżeli nie to ten poziom będzie wystarczający. Nigdy nie mieliśmy tak niskich stóp procentowych (główna stopa proc. na poziomie 3,0 proc. - PAP), ale też dawno nie mieliśmy sytuacji, że przez bardzo długi okres mamy do czynienia ze spowolnieniem gospodarczym, które w dalszym ciągu się pogłębia. Patrzymy co się dzieje w UE, od tego co się dzieje w Unii przede wszystkim zależy kiedy polska gospodarka zacznie ponownie przyspieszać, gdyby się okazało, że tam mamy do czynienia z dalszym spowolnieniem, to jeszcze nawet jakieś obniżki stóp procentowych byłyby wskazane" - dodał. (PAP)

bg/ jtt/

d4jnmnb

Podziel się opinią

Share
d4jnmnb
d4jnmnb