Trwa ładowanie...
d45i5zz
d45i5zz

BRE liczy na niższe rezerwy w miarę jak sytuacja gospodarcza będzie się poprawiać

04.08. Warszawa (PAP) - BRE Bank liczy, że dzięki poprawie sytuacji gospodarczej będzie w przyszłości zawiązywał niższe rezerwy - poinformował Wiesław Thor, wiceprezes banku,...
Share
d45i5zz

04.08. Warszawa (PAP) - BRE Bank liczy, że dzięki poprawie sytuacji gospodarczej będzie w przyszłości zawiązywał niższe rezerwy - poinformował Wiesław Thor, wiceprezes banku, pełniący obowiązki prezesa banku.

"Spodziewam się że jeżeli scenariusz poprawy gospodarczej będzie miał miejsce (...), to jestem pewien, że poziom rezerw będzie się obniżał, bardzo na to liczymy. Prawdopodobieństwo zmniejszania rezerw w tym roku, a w szczególności w przyszłym roku, jest bardzo duże" - powiedział Thor.

"Nie spodziewamy się wzrostu rezerw, wydaje nam się, że ostrożna polityka tworzenia rezerw powoduje, że nie powinno tu być dużych zmian, a na pewno nie w górę" - dodał.

d45i5zz

W drugim kwartale 2010 roku bank zawiązał rezerwy na kwotę 203,5 mln zł, podczas gdy w pierwszym kwartale za 177,1 mln zł.

"Zawsze pierwszy kwartał cechuje sie niższym rezerwowaniem. Wzrost kwartał do kwartału związany jest ze wzrostem odpisów na kredyty korporacyjne. Był on pod wpływem defaultów kilku firm" - powiedział Thor.

W drugim kwartale bank odnotował dochód w wysokości 16,9 mln zł ze sprzedaży około 70 tys. akcji PZU.

"Pakiet akcji PZU nie jest dla nas inwestycją strategiczną. Będziemy podejmowali dalsze decyzje po analizach" - powiedziała Karin Katerbau, wiceprezes banku. (PAP)

seb/ morb/

d45i5zz

Podziel się opinią

Share
d45i5zz
d45i5zz