Trwa ładowanie...
d1k0bvm

BRE liczy w '14 na jednocyfrowy wzrost wolumenów korporacyjnych, przychody wzrosną szybciej

21.11. Warszawa (PAP) - BRE Bank liczy, że w 2014 roku wolumeny segmentu bankowości korporacyjnej wzrosną w tempie jednocyfrowym, a wzrost przychodów powinien być szybszy niż...

Share
d1k0bvm

21.11. Warszawa (PAP) - BRE Bank liczy, że w 2014 roku wolumeny segmentu bankowości korporacyjnej wzrosną w tempie jednocyfrowym, a wzrost przychodów powinien być szybszy niż wolumenów - poinformował wiceprezes BRE Banku Przemysław Gdański.

"Spodziewam się jednocyfrowego wzrostu wolumenów segmentu bankowości korporacyjnej, wzrost przychodów powinien być szybszy niż wolumenów" - powiedział Gdański dziennikarzom.

"Gospodarka wzrośnie w przyszłym roku o 3 proc., a może nawet więcej. Przełoży się to na wielkość inwestycji naszych klientów" - dodał.

Gdański ocenił, że bank w IV kwartale 2013 roku nie widzi ożywienia w kredytach inwestycyjnych.

d1k0bvm

"Widać ożywienie na poziomie +dialogowym", a nie w poziomach transakcji. W firmach jest coraz większe przekonanie, że sytuacja odbija" - powiedział Gdański.

Zdaniem Gdańskiego kolejne lata powinny przynieść w BRE Banku wyższą dynamikę wzrostu przychodów korporacyjnych niż detalicznych.

"Nasz plan na najbliższe lata zakłada wyższą dynamikę bankowości korporacyjnej niż detalicznej" - powiedział Gdański.

Bank poinformował w czwartek o wprowadzeniu do oferty bankowości mobilnej dla korporacji i liczy, że pod koniec 2014 roku będzie miał 5 tys. klientów tej aplikacji.

d1k0bvm

"Pięć tysięcy to cel w perspektywie roku" - powiedział Gdański.

Pod koniec września 2013 roku bank miał 16 tys. klientów z segmentu korporacyjnego, czyli klientów o rocznych obrotach powyżej 3 mln zł. Liczba klientów wzrosła o 2,6 proc. kdk i o 7,5 proc. w ujęciu rocznym.

Pod koniec III kwartału portfel kredytowy bankowości korporacyjnej grupy BRE Banku wynosił 30,2 mld zł, czyli spadł o 7,1 proc. kdk i 1,7 rdr. (PAP)

seb/ ana/

d1k0bvm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k0bvm
d1k0bvm