Trwa ładowanie...
d1cs8h0
bre

BRE ocenia, że w III kw. będzie związywał mniejsze rezerwy w seg. korporacyjnym

10.9.Krynica (PAP) - BRE Bank ocenia, że rezerwy na kredyty korporacyjne w III kwartale będą niższe niż w II kwartale, ze względu na wygasający problem z transakcjami pochodnymi -...

Share
d1cs8h0

10.9.Krynica (PAP) - BRE Bank ocenia, że rezerwy na kredyty korporacyjne w III kwartale będą niższe niż w II kwartale, ze względu na wygasający problem z transakcjami pochodnymi - poinformował w czwartek podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Przemysł Gdański, członek zarządu BRE Banku.

"Takiej skali rezerw jak w drugim kwartale już nie będzie, te rezerwy w drugim kwartale były bardzo wysokie w większości z powodu problemów opcyjnych, a te mamy już w dużej mierze za sobą" - powiedział dziennikarzom Gdański.

W II kwartale 2009 roku rezerw na kredyty korporacyjne BRE Banku wyniosły 308,3 mln zł, podczas gdy w I kwartale 127,9 mln zł.

d1cs8h0

Rezerwy wynikające z transakcji pochodnych wyniosły w I połowie 2009 roku w sumie 285,5 mln zł.

Gdański poinformował, że w III kwartale należy się spodziewać stabilizacji wolumentów kredytów i depozytów.

"W III kwartale nie ma rewolucyjnych zmian jeśli chodzi o kredyty i depozyty w korporacjach, depozyty raczej wzrostowo w porównaniu do drugiego kwartału, a kredyty raczej stabilnie. Generalnie można mówić o stabilności wolumenowej" - powiedział Gdański.

Kredyty klientów korporacyjnych w II kwartale spadły w porównaniu z I kwartałem o 1,3 proc., a depozyty wzrosły o 16,3 proc. (PAP)

pel/ seb/ jtt/

d1cs8h0

Podziel się opinią

Share
d1cs8h0
d1cs8h0