Trwa ładowanie...
d1v0uvy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
oszczędzanie na emeryturę

Brytyjki płacą dwa razy więcej na emeryturę niż ich partnerzy, ale do czasu

Brytyjki płacą dwa razy więcej na swoje konta emerytalne niż ich partnerzy, ale do czasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjki płacą dwa razy więcej na emeryturę niż ich partnerzy, ale do czasu
(Fot: toastbrot81/Flickr (CC BY-NC 2.0))
d1v0uvy

Kobiety w Wielkiej Brytanii w wieku do 30 roku życia oszczędzają na przyszłą emeryturę dwa razy więcej niż mężczyźni, ale kiedy osiągają 30-tkę, zakładają rodzinę i posiadają potomstwo, już nigdy później nie udaje im się osiągnąć takiego wyniku - wskazują badania przeprowadzone przez Scottish Widows.

Brytyjki w wieku do 30 lat wpłacają średnio na swoje konto emerytalne 180,36 funtów miesięcznie, podczas gdy mężczyźni 93,26 funtów.

Proporcja ta zmienia się, gdy Brytyjki osiągają 30-tkę. Wówczas średnia wpłata na konto emerytalne wynosi 119,59 funtów podczas gdy mężczyźni w tym wieku zaczynają już płacić na swoje emerytury średnio po 202,58 funtów miesięcznie.

d1v0uvy

Posiadanie dzieci ma większy wpływ na poziom oszczędzania przez kobiety niż mężczyzn - kobiety mają niższe dochody, a Brytyjki-matki bardziej przywiązują wagę do swoich finansów niż mężczyźni - wynika z badania.

Obecnie średni wiek Brytyjek, które rodzą pierwsze dziecko, wynosi 30 lat.

37 procent Brytyjek, które mają dzieci, pesymistycznie myśli o swojej przyszłości finansowej, podczas gdy podobnie ocenia swoją przyszłość finansową 26 procent mężczyzn.

71 procent mieszanek Wielkiej Brytanii nie wie, ile powinny zaoszczędzić na swoją emeryturę. Tego nie wie 52 procent Brytyjczyków.

d1v0uvy

Podziel się opinią

Share
d1v0uvy
d1v0uvy