Trwa ładowanie...
d40lal3

Budimex: FBSerwis może osiągnąć nawet 1 mld zł przychodów w ciągu 5-7 lat

Warszawa, 24.02.2016 (ISBnews) - FBSerwis - spółka w której Budimex ma 49% udziałów - może zwiększyć skalę działalności do 0,5-1 mld zł przychodów w ciągu 5-7 lat, poinformował prezes Dariusz Blocher.

Share
d40lal3

"Taki jest nasz długoterminowy plan. Organicznie tyle nie osiągnie, ale będziemy kupować spółki mające 100-150 mln zł przychodów - na rynku nie ma większych. W ubiegłym roku FBSerwis urosła z 40-kilku mln zł przychodów do ok. 123 mln zł (razem z akwizycją). W tym roku znowu urośnie o kilkadziesiąt procent. Więc realne jest 500 mln zł - 1 mld zł przychodów za 5-7 lat. Dużo zależy jednak od rynku, zleceń miejskich i polityki odpadów, na której można mieć największe obroty" - powiedział Blocher podczas konferencji prasowej.

Wcześniej podczas konferencji Blocher poinformował, że FBSerwis ma dodatni wynik EBITDA i po 3 latach działalności osiągnął próg rentowności na poziomie EBIT.

Barierą na drodze rozwoju tej spółki, w opinii szefa Budimeksu, może stać się nowelizacja prawa zamówień publicznych, umożliwiająca udzielanie przez samorządy zamówień własnym spółkom komunalnym, z pominięciem trybu przetargu publicznego (tzw. in-house)
.

d40lal3

"To może ograniczyć konkurencję, zwłaszcza dla FBSerwis. Ona docelowo chce żyć z usług miejskich. A samorządy mają swoje spółki komunalne, którym mogą zlecać zadania. Jeśli będzie się to działo bez uzasadnienia, rynek prywatny może ucierpieć" - wyjaśnił Blocher.

Przypomniał, że FBSerwis działa w obszarze utrzymania dróg, odbioru i składowania odpadów oraz obsługi i utrzymania nieruchomości.

Dodał, że Budimex jako grupa chce rozwijać się w tzw. "facility management", rozumianym jako utrzymanie techniczne obiektów i "poszuka w nim akwizycji".

"Ferrovial 51% udziałów w FBSerwis, my 49% i chcielibyśmy więcej, pewnie kiedyś wrócimy do tej rozmowy" - podsumował Blocher.

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków. W 2015 r. Budimex miał 5,13 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d40lal3

Podziel się opinią

Share
d40lal3
d40lal3