Trwa ładowanie...
dwa7nck

Budimex rozważa odwołanie do KIO ws. przetargów na dokończenie dwóch odcinków A1

18.02. Warszawa (PAP) - Konsorcjum z Budimeksem rozważa złożenie odwołania do KIO w sprawie przetargu na dokończenie dwóch odcinków autostrady A1, gdzie jako najkorzystniejsza...

Share
dwa7nck

18.02. Warszawa (PAP) - Konsorcjum z Budimeksem rozważa złożenie odwołania do KIO w sprawie przetargu na dokończenie dwóch odcinków autostrady A1, gdzie jako najkorzystniejsza została wybrana oferta Salini - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki Dariusz Blocher.

"Rozważamy złożenie odwołań do KIO w tych postępowaniach. Znaleźliśmy kilka błędów w ofercie, która została uznana za najkorzystniejszą. Ostateczną decyzję musimy podjąć z konsorcjantami, czyli Strabagiem i Mota-Engil" - powiedział Blocher.

Pod koniec stycznia GDDKiA ogłosiła, że oferta konsorcjum Salini Polska i Impregilo za 450,2 mln zł została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na dokończenie autostrady A1 na odcinku Czerniewice - Odolion i Odolion Brzezie. Oferta tego konsorcjum za 608,8 mln zł została wybrana także jako najkorzystniejsza na dokończenie autostrady na odcinku Brzezie - Kowal. W obu postępowaniach oferta konsorcjum Budimex, Strabag, Mota-Engil Central Europe znalazła się na drugim miejscu. Konsorcjum Budimexu zaproponowało cenę odpowiednio 500,2 mln zł i 643,5 mln zł.

Czas realizacji odcinka Czerniewice - Brzezie to 11 miesięcy od daty podpisania umowy. Czas realizacji odcinka Brzezie - Kowal 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

GDDKiA informowała, że obecne zaawansowanie zrealizowanych robót na odcinku autostrady Czerniewice - Brzezie wynosi około 60 proc. natomiast na odcinku Brzezie - Kowal około 50 proc.(PAP)

gsu/ ana/

dwa7nck

Podziel się opinią

Share
dwa7nck
dwa7nck