Trwa ładowanie...
d3nst50
d3nst50
Gospodarka

Bumar negocjuje kilka kontraktów z zagranicznymi inwestorami

Bumar negocjuje kilka "znaczących" kontraktów z zagranicznymi inwestorami - poinformował w czwartek podczas posiedzenia sejmowej komisji skarbu prezes firmy Edward E. Nowak. Nie ujawnił jednak, o jakie firmy chodzi.
Share
d3nst50

- Walczymy teraz o znaczący kontrakt, staramy się pozyskać kolejne znaczące zamówienia w kilku krajach - powiedział Nowak.

Prezes wyjaśnił, że obroty grupy Bumar wynoszą ok. 3 mld zł rocznie, z czego 10 proc. stanowią przychody ze sprzedaży produktów cywilnych, a 90 proc. z tzw. produkcji specjalnej. 80 proc. sprzedaży grupy trafia do naszego kraju, a pozostała część - na eksport; ta część warta jest obecnie ok. 200 mln dolarów.

W ocenie prezesa, wartość sprzedaży eksportowej jest za mała. - Naszym celem byłoby osiągnięcie jednej trzeciej przychodów ze sprzedaży eksportowej - powiedział.

d3nst50

- W tamtym roku mieliśmy dosyć duży zysk na sprzedaży. W tym roku ten zysk planujemy osiągnąć jeszcze wyższy, co świadczy o poprawie funkcjonowania firmy - podkreślił.

Grupa Bumar obejmuje 27 spółek produkcyjnych i handlowych polskiego sektora przemysłu zbrojeniowego o specjalizacji amunicyjnej, radarowej, rakietowej i pancernej oraz spółki sektora maszyn budowlanych, rolniczych i usług budowlanych.

d3nst50

Podziel się opinią

Share
d3nst50
d3nst50