Trwa ładowanie...

Burger King pozwany przez weganina za pseudo-wegańską kanapkę

Nie tylko polscy wegetarianie i weganie są zdenerwowani na Burger Kinga za reklamowanie "roślinnego" burgera, Rebel Whoppera, który jest przygotowywany na tych samych grillach, co mięso. Amerykanin postanowił pozwać sieć za podobną praktykę przy Impossible Whopperze.

Share
Burger King pozwany przez weganina za pseudo-wegańską kanapkę
Źródło: flickr.com, Fot: Mike Mozart/Flickr/CC BY 2.0
d356wcg

Nie trzeba było długo czekać aż ktoś się zdenerwuje na Burger Kinga za wprowadzające w błąd reklamy "roślinnych" burgerów. Tym razem chodzi jednak nie o Rebel Whoppera (który jest na rynku europejskim), a o Impossible Whoppera (rynek USA).

Przypomnijmy, o co chodzi - jak niedawno pisaliśmy, roślinny Rebel Whopper, reklamowany jako "100% Whoppera, 0% wołowiny" wcale nie jest wegetariański (czy tym bardziej wegański), ponieważ jest smażony na tych samych grillach co mięso. Przypadek Impossible Whoppera jest podobny.

d356wcg

Jak podaje CNN, Philip Williams, weganin (czyli osoba niespożywająca żadnych pokarmów pochodzenia zwierzęcego - nie tylko mięsa, ale też nabiału i jaj), złożył pozew przeciwko sieci Burger King na Florydzie. Williams oskarża sieć o fałszywe reklamowanie i czerpanie finansowych korzyści z oferowania wegańskiej opcji, która w rzeczywistości nią nie jest.

Amerykanin czuje się oszukany przez fastfood. Zamówił on Impossible Whoppera w Atlancie w sierpniu po zobaczeniu jego reklamy. Burger King, który odwiedził Williams, nie miał żadnych oznaczeń, że ten burger jest przygotowywany na tych samych grillach co mięso i gdyby wiedział o tym - nie zamówiłby go.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ten burger nie ma mięsa. "Ser skrzypi na zębach"

d356wcg

Podziel się opinią

Share
d356wcg
d356wcg