Trwa ładowanie...

Burmistrz zatrudni nowego kierownika. Szczere do bólu ogłoszenie o pracę

Praca w młodym, dynamicznym zespole, możliwość rozwoju, benefity pozapłacowe - takich ofert jest wiele, ale to nie jest jedna z nich. Edyta Zbieć, burmistrz Kobyłki, szuka nowego kierownika w Wydziale Infrastruktury i nie owija w bawełnę, z czym taka osoba będzie się musiała mierzyć.

 Burmistrz zatrudni nowego kierownika. Szczere do bólu ogłoszenie o pracę Burmistrz zatrudni nowego kierownika. Szczere do bólu ogłoszenie o pracęŹródło: Facebook, Unsplash.com, fot: Edyta Zbieć Dobry Burmistrz, Wesley Tingey
d188nl5
d188nl5

"Jeśli nie boisz się wyzwań, telefonów z informacjami, 'że jesteś złodziejem, idiotą i ku..ą'. Masz tzw. 'jaja' - to jest wymarzona praca dla ciebie" - pisze Edyta Zbieć na Facebooku. "Jeśli wiesz, że budżet miasta to ograniczone środki na łatanie dziur i równanie dróg, a do tego potrafisz to wytłumaczyć ludziom w sposób przystępny i kulturalny - to wymarzona praca dla ciebie" - dodaje pani burmistrz.

Jak tłumaczy, dotychczasowy kierownik "odchodzi do spokojniejszej, mniej stresującej pracy". "Jeśli pasuje ci, że bezpośrednio podlegasz mi - czyli spotykamy się często żeby przegadać i ustalić wszystkie sprawy wydziału. Jestem osobą konkretną, rzeczową i wymagającą, tego też wymagam od współpracowników" - pisze Edyta Zbieć.

Uczciwa płaca za uczciwą pracę

W zamian burmistrz deklaruje, że dobrze zapłaci za uczciwą pracę nowego kierownika, bo nie ma "węża w kieszeni". Dodaje też, że płeć kandydata nie ma znaczenia. Zachęca do składania ofert i odsyła do strony internetowej Urzędu Miasta, gdzie można znaleźć oficjalne ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze.

d188nl5

Opublikowany we wtorek na Facebooku wpis pani burmistrz spotkał się z żywą reakcją. Doczekał się już ponad 150 komentarzy, zwykle pozytywnych. Ludzie chwalą szczerość Edyty Zbieć, niektórzy żartobliwie już zgłaszają się do pracy. Ogłoszenie trafiło też na niezwykle popularną na Instagramie stronę Make Life Harder.

Podkreślmy, że pani burmistrz użyła potocznego języka i luźnej formy tylko we wpisie na Facebooku. Na stronie Urzędu Miasta opublikowane jest już ogłoszenie o naborze w typowej, oficjalnej formie, zgodnie ze standardami.

Kandydat na kierownika Wydziału Infrastruktury musi spełnić szereg kryteriów, m.in. mieć wyższe wykształcenie i co najmniej pięcioletni staż pracy, musi też znać ustawy, których tematyka łączy się z jego pracą. Wymagana jest też niekaralność i nieposzlakowana opinia. Aplikować na stanowisko można do 9 lutego w Kancelarii Urzędu Miasta.

d188nl5

Firmy będą zwalniać?

Jak wynika z danych GUS, stopa bezrobocia w Polsce wyniosła na koniec 2022 roku 5,2 proc., podczas gdy rok wcześniej było to 5,8 proc. "Rok 2023 może przynieść negatywne procesy" - oceniają eksperci Grant Thornton. Z badania, które przeprowadziła ta firma, wynika, że odsetek przedsiębiorców planujących zwolnienia wzrósł z 12 procent w 2021 roku do 23 procent pod koniec 2022. Skłonność firm do zwalniania jest największa w 14-letniej historii badania.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami ekonomicznymi i biznesowymi, skorzystaj z naszego Chatbota, klikając tutaj

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d188nl5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d188nl5