Trwa ładowanie...
dfgllah
dfgllah

Bydgoszcz/ Głosowano na 190 projektów w ramach budżetu obywatelskiego

Na 190 projektów w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego głosowali mieszkańcy Bydgoszczy. Najwięcej głosów oddano na budowę ogrodzenia Zespołu Szkół Samochodowych, placu zabaw oraz na remont jednej ze szkół podstawowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dfgllah

Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, przyszłoroczny budżet obywatelski (BO) Bydgoszczy realizowany będzie w oparciu o program "5/6", zgodnie z którym 5 mln zł podzielone zostanie na sześć okręgów proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 28 rad osiedli.

Głosując na projekty, które będą podejmowane w 2015 roku, bydgoszczanie mieli do wyboru 190 spośród 300 zgłoszonych wcześniej przez siebie propozycji.

Jak poinformował dyrektor biura obsługi mediów i komunikacji społecznej bydgoskiego ratusza Piotr Kurek, najwięcej (4 682) głosów zebrała budowa ogrodzenia terenu Zespołu Szkół Samochodowych, na drugim miejscu znalazła się budowa placu zabaw w dzielnicy Stary Fordon (1 159), na trzecim - remont Szkoły Podstawowej nr 46 (735), następnie budowa chodnika w parku na Wzgórzu Wolności (591), remont łazienek w Szkole Podstawowej nr 41 (421) i zakup szafek szkolnych dla uczniów klas IV, V, VI (398).

dfgllah

Wielu mieszkańców głosowało również m.in. na budowę siłowni, zatoczek parkingowych, budowę i renowację chodników oraz remont kładki przez Brdę.

"Na razie nie możemy mówić o ostatecznej liczbie projektów, które znajdą się w budżecie obywatelskim 2015, ponieważ zwycięskie (projekty - PAP) - dopiero po ich dopasowaniu do nominalnych możliwości finansowych poszczególnych rad osiedli - zostaną wprowadzone do projektu budżetu miasta na 2015 rok" - powiedział Kurek.

Dyrektor poinformował, że w trakcie trwającego przez trzy tygodnie głosowania oddano łącznie 20 021 głosów, w tym 7 378 za pośrednictwem aplikacji internetowej. Wśród wszystkich oddanych głosów ważnych było 17 761. "To dla nas bardzo ważny sygnał, ponieważ widzimy, że dużym zainteresowaniem nadal cieszy się +klasyczna+ forma głosowania, a nie tylko tak zwane e-metody" - mówił Kurek.

Jak podkreślił, z 300 zgłoszonych przez bydgoszczan pomysłów 110 zostało wykluczonych z głosowania. Powodem była m.in. z niezgodność z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, własność działek, na których miałaby powstać inwestycja czy wymogi techniczne.

"Chcemy, aby w przyszłym roku wszystkie zgłoszone przez mieszkańców pomysły wzięły udział w głosowaniu. Dlatego planujemy utworzyć punkty konsultacyjne, w których bydgoszczanie będą mogli zasięgnąć rady dyżurującego urzędnika na temat projektu, który zamierzają zgłosić". - wyjaśnił Kurek.

W pierwszej edycji programu zrealizowano 44 projekty, w drugiej - 56.

dfgllah

Podziel się opinią

Share
dfgllah
dfgllah