Trwa ładowanie...
oprac. Jacek Bereźnicki
13-07-2017 13:26

Były prezes koncernu piwowarskiego ma kłopoty. Jest podejrzany o pilotowanie helikoptera po pijanemu

Niepewne lądowanie helikoptera na parkingu samochodowym na przedmieściach St. Louis w USA i widok zataczającego się pilota musiał wzbudzić zainteresowanie świadków. Gdy wezwani policjanci przybyli na miejsce, w kabinie maszyny znaleźli byłego prezesa koncernu piwowarskiego Anheuser-Busch. Na pokładzie była też jego żona, kilka psów, kilka sztuk broni palnej, a sam sprawiał wrażenie pijanego.

Były prezes koncernu piwowarskiego ma kłopoty. Jest podejrzany o pilotowanie helikoptera po pijanemuŹródło: East News, fot: Steve Nagy/Belleville News-Democrat via AP
d3stxip
d3stxip

Wydarzenia te miały miejsce wczesnym popołudniem w poniedziałek. Jak opisują tę sytuację naoczni świadkowie, pilot, który po wylądowaniu wrócił do maszyny, by wystartować, wyglądał na pijanego. Już samo lądowanie miało być tak niepewne, że świadkowie myśleli, że jest awaryjne.

Gdy radiowozy podjeżdżały do śmigłowca, obroty jego silnika miały wzrastać, co oznacza, że pilot prawdopodobnie chciał uciec policjantom.

W kabinie siedział August Busch IV, 52-letni dziedzic fortuny rodziny Busch, a zarazem były prezes wielkiego koncernu piwowarskiego Anheuser-Busch.

Wideo: groźny wypadek spowodowany przez pijanego kierowcę:

Jak informuje CNN, na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia że to Busch pilotował maszynę, nie ma też jeszcze wyników testów toksykologicznych, jakim został poddany.

d3stxip

Zainteresowanie stróżów prawa wzbudził też fakt, że przy zatrzymanym znaleziono kilka sztuk nabitej broni palnej - dwa rewolwery i dwa pistolety, a także broń pieprzowa. August Busch zapewnił, że ma pozwolenie na broń.

Jak donosi serwis Fox2Now, żona mężczyzny miała tłumaczyć, że jego zachowanie było efektem odstawienia leków przeciwlękowych z uwagi na leczenie niepłodności.

Sprawy nie komentuje koncern Anheuser-Busch InBev, z którym August Busch IV nie obecnie związany. Prezesem spółki Anheuser-Busch był od 2006 do 2008 roku, gdy firma została przejęta przez belgijskiego konkurenta - koncern InBev.

d3stxip
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3stxip