Trwa ładowanie...
d23c1em
ben bernanke
+1

Były szef Fed rozpoczął pracę w Brookings Institution

Były szef Rezerwy Federalnej (banku centralnego USA -Fed) Ben Bernanke rozpoczął w poniedziałek, po zaledwie trzech dniach przerwy, pracę w Brookings Institution, najstarszej amerykańskiej instytucji doradczej i naukowo badawczej.
Share
Były szef Fed rozpoczął pracę w Brookings Institution
Źródło: AFP, Fot: Alex Wong
d23c1em

Jak poinformowała rzeczniczka Brookings, Bernanke, który pojawił się w swym nowym gabinecie w poniedziałek rano, będzie pracował jako "distinguished fellow". W planach ma napisanie książki.

Bernanke został mianowany szefem Fed, najpotężniejszej instytucji bankowej na świecie, w 2006 r. przez prezydenta George'a W. Busha. Stojąc na czele tej instytucji musiał sprostać najgorszemu kryzysowi od lat 30. ub. wieku. Był autorem wywołującej wiele kontrowersji ożywiania gospodarki m. in. poprzez masowe skupowanie obligacji.

Jeszcze w ub. tygodniu Bernanke przewodniczył ostatniemu posiedzeniu kierownictwa Fed. Jego miejsce zajęła była wiceprezes Fed Janet Yellen, która została zaprzysiężona w poniedziałek rano.

d23c1em

Bernanke, który przed pracą w Fed był profesorem uniwersytetu Princeton, uważany jest za czołowego eksperta ds. bankowości i polityki monetarnej. Ma rozległe wpływy i znajomości w tych sferach.

W Brookings Institution pracują naukowcy z wielu bardzo odległych od siebie dziedzin - od zmian klimatu do problemów uchodźców. Oficjalnie Brookings Institution przedstawiana jest jako neutralna politycznie, chociaż zdaniem niektórych, wykazuje "lekki przechył na lewo". (PAP)

d23c1em

Podziel się opinią

Share
d23c1em
d23c1em