Trwa ładowanie...
d2wr20f

BZ WBK AIB TFI chce, by Comarch wypłacił 2 zł dywidendy na akcję z zysku za '09

02.06. Warszawa (PAP) - BZ WBK AIB TFI złożyło projekt uchwały na WZA Comarchu, który zakłada przeznaczenie z zysku za 2009 r. 16,1 mln zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy,...

Share
d2wr20f

02.06. Warszawa (PAP) - BZ WBK AIB TFI złożyło projekt uchwały na WZA Comarchu, który zakłada przeznaczenie z zysku za 2009 r. 16,1 mln zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, co daje 2 zł dywidendy na akcję. Proponuje też zmianę w statucie, zakładającą upoważnienie zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego o 400 tys. zł w ramach kapitału docelowego, a nie 1 mln zł jak proponował wcześniej zarząd - poinformował Comarch.

Proponowany dzień ustalenia prawa do dywidendy to 14 lipca, a dzień wypłaty dywidendy 28 lipca

W ocenie BZ WBK AIB TFI sytuacja finansowa Comarchu jest dobra i pozwala na wypłatę dywidendy co najmniej we wnioskowanej kwocie, która stanowi nieco więcej niż 30 proc. jednostkowego zysku za 2009r.

"Zgodnie z raportem rocznym skonsolidowany bilans spółki wskazuje na dość konserwatywną strukturę finansowania. Wskaźnik zobowiązania/kapitały własne wynosi 0,61. W naszej opinii wypłata takiej kwoty nie spowoduje z pewnością zagrożenia dla płynności spółki. Jednocześnie zgodnie z bilansem na koniec 2009 r. spółka wykazuje gotówkę netto (środki pieniężne i ich ekwiwalenty minus kredyty i pożyczki) w kwocie 109,1 mln zł a więc wypłata dywidendy nie powoduje nawet konieczności zaciągania dodatkowych zobowiązań" - napisało BZ WBK AIB TFI w komunikacie.

d2wr20f

"Wypłata takiej kwoty nie stoi naszym zdaniem także w sprzeczności z planami inwestycyjnymi spółki. Uważamy, iż stopniowa zmiana struktury finansowania spółki w kierunku zwiększania wykorzystania kapitału obcego przyczyni się do obniżenia kosztu kapitału oraz poprawy wskaźnika zwrotu z kapitału (ROE), co powinno przyczynić się do wzrostu wartości spółki" - dodano.

BZ WBK AIB TFI zgłosiło także projekt zmiany w statucie, która upoważniałaby zarząd do podwyższenia kapitału zakładowego o nie więcej niż 400 tys. zł(co odpowiada 400 tys. akcji) w ramach kapitału docelowego, by dokończyć trwający obecnie program motywacyjny.

"Naszym zdaniem, kapitał docelowy powinien być ograniczony w porównaniu z obecnym zapisem w statucie - kwota ta nie powinna być wyższa niż 400 tys. zł (co odpowiada 400 tys. akcji czyli ok. 5 proc. obecnego kapitału). Uważamy, iż jest to wystarczająca ilość, by dokończyć obecnie trwający program motywacyjny oraz aby wykorzystać pozostałe akcje w ramach nowego programu. Przy założeniu 3-letniego czasu trwania ew. nowego programu, średnio może być wyemitowanych 100 tys. akcji rocznie, co jest uzasadnione biorąc pod uwagę emisję 91.041 akcji w ramach realizacji programu w 2009 roku" - napisano w uzasadnieniu.

Tymczasem zarząd Comarchu na WZA zwołane na 28 czerwca zaproponował uchwałę o zmianach w statucie, które zakładają upoważnienie zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego o 1 mln zł do dnia 27 czerwca 2013 r.

Obecnie kapitał zakładowy Comarchu dzieli się na 8.051.637 akcji o wartości nominalnej 1 zł każda.(PAP)

gsu/ gor/

d2wr20f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wr20f
d2wr20f