Trwa ładowanie...
d3dd38o

BZ WBK oczekuje, że porównywalne koszty ogółem nie wzrosną r/r w 2015 r.

Warszawa, 03.02.2015 (ISBnews) - Bank Zachodni WBK oczekuje, że koszty ogółem w warunkach porównywalnych nie będą rosły w tym roku w porównaniu z poprzednim, poinformował prezes Mateusz Morawiecki.

Share
d3dd38o

"Wydaje nam się, że uda nam się utrzymać koszty w ryzykach. Chcemy, aby były w tym roku na podobnym poziomie jak w zeszłym roku bez uwzględnienia kosztów integracji, wyłączając wpływ Santander Consumer Bank, konsolidację spółek ubezpieczeniowych Aviva oraz podniesienie opłat na BFG, która w tym roku to 100 mln zł" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Dodał, że bez tych transakcji jednorazowych porównywalne koszty spadły o 1,7% w skali roku.

Koszty ogółem BZ WK wzrosły o 8% r/r do 2 720 mln zł w 2014 r. Wzrost we wszystkich liniach wynikał z konsolidacji Santander Consumer Finance.

d3dd38o

Koszty integracji w IV kw. 2014 r. wyniosły 43 mln zł, zaś w ciągu czterech kwartałów wyniosły 177 mln zł.

"Mamy zakończoną integrację z Kredyt Bankiem, pracujemy nad usprawnieniem procesów, obniżką kosztów. To będzie miało bardzo pozytywne przełożenie na wskaźnik C/I. Kończymy integrację z domem maklerskim i SCB i tu będziemy mieli dodatkowe korzyści po stronie dochodowej i kosztowej - zauważalne w całości grupy. Te dwie integracje w I półroczu się skończą i będą pozytywnie wpływać na wynik" - podkreślił Morawiecki.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.
(ISBnews)

d3dd38o

Podziel się opinią

Share
d3dd38o
d3dd38o