Trwa ładowanie...

Carrefour daje podwyżki pracownikom. "Do Lidla czy Biedronki daleko"

Pracownicy sieci Carrefour oczekiwali 350 zł podwyżki, stanęło "na mniej więcej połowie kwoty". Wciąż jednak zarabiają dużo mniej niż zatrudnieni w dyskontach.

Carrefour daje podwyżki pracownikom. "Do Lidla czy Biedronki daleko"Źródło: Fotolia
d7ivknl
d7ivknl

Porozumienie płacowe między związkami zawodowymi w Carrefourze a właścicielami sieci osiągnięto już w kwietniu, ale dopiero teraz w mediach pojawiła się informacja, że podwyżki faktycznie są już wypłacane. Niełatwo jednak uzyskać oficjalne dane o konkretnych kwotach.

Wiadomo, że związkowcy chcieli wynegocjować 350 zł dla każdego pracownika, ale to się nie udało. Portal dlahandlu.pl poinformował jedynie, że te uzależnione są od lokalizacji sklepu i stażu pracowników. Zapytaliśmy więc związkowców, ale ci nie chcą rozmawiać i odsyłają do biura prasowego firmy. W czwartek wysłaliśmy w tej sprawie pytania do Carrefoura, ale do piątkowego południa nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

O pieniądze zapytaliśmy więc tych najbardziej nimi zainteresowanych, czyli pracowników. - Trudno określić konkretne zarobki, ale na pewno daleko tu do Lidla czy Biedronki - mówi pracownik sieci w rozmowie z Wirtualną Polską. - Negocjacje między związkami a szefostwem stanęły mniej więcej w połowie - dodaje.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę. Sklepy chcą zmian w Kodeksie pracy

Ile może zarobić osoba, które chce się zatrudnić w Carrefourze? Tu znów sprawa rozbija się o regiony. - W Warszawie czy na Śląsku konkurencja o pracowników jest duża, więc i stawki większe. Na wschodzie kraju tak różowo już nie jest. Trzeba się przygotować na oferty rzędu 2,1-2,2 tys. złotych brutto - mówi nasz rozmówca.

d7ivknl

Warto dodać także, że w przeciwieństwie do wspomnianych Lidla czy Biedronki, Carrefour korzysta przy zatrudnianiu z pomocy agencji pracy tymczasowej.

Pensje w handlu w górę

W ostatnich miesiącach w Polsce pensje podnosiły niemal wszyscy ważniejsi gracze na rynku. Od początku marca pensje podniósł Lidl. Wypłaty dla początkującego pracownika wynoszą obecnie w sieci od 2550 do 3300 zł brutto, a po roku o 200 zł więcej. Z kolei dwa lata stażu to pensja na poziomie od 3000 do 3800 zł.

Również od marca stawki podniósł Kaufland, który daje swoim pracownikom na początek 2600 zł. Po pół roku można liczyć na 100 zł podwyżki, a po roku - o kolejną setkę. Dwuletni staż oznacza z kolei pensję na poziomie 2900 zł brutto.

W Biedronce kasjer-sprzedawca zarobi przynajmniej 2450 zł brutto. - Jednak 350 zł z tej kwoty to nagroda za 100 proc. frekwencję pracownika w danym miesiącu - zwracał uwagę przewodniczący "Solidarności" w Biedronce.

d7ivknl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ivknl