Trwa ładowanie...
d14bc39

CBRE: Wartość transakcji nieruchomości w Polsce siegnęła ok. 3,1 mld euro w 2014

Warszawa, 20.01.2015 (ISBnews) - Polski rynek nieruchomości komercyjnych jest liderem w regionie CEE pod względem wartości transakcji, które osiągnęły poziom blisko 3,1 mld euro w 2014 roku. Zauważalny jest wzrost zainteresowania polskim rynkiem przez inwestorów z Azji, Ameryki oraz Południowej Afryki, poinformowała dyrektor działów badań i marketingu CBRE Joanna Mroczek.

Share
d14bc39

?Obserwujemy dużą aktywność inwestorów i ich zainteresowanie rynkiem polskim. Fundusze inwestycyjne obecne na naszym rynku pochodzą z Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych, część z nich doskonale zna polskie realia oraz posiada portfele nieruchomości w Polsce. Zauważamy również wzrost zainteresowania naszym rynkiem przez inwestorów z Azji, Ameryki oraz Południowej Afryki, którzy poszukują możliwości inwestycyjnych we wszystkich sektorach nieruchomości komercyjnych. Polska postrzegana jest jako kraj o silnej, stabilnej sytuacji ekonomicznej w regionie, dodatkowo wciąż wartość topowych lokalizacji jest dużo niższa niż porównywalnej jakości nieruchomości w Europie Zachodniej, co podnosi atrakcyjność inwestycyjną naszego kraju" - powiedziała Mroczek, cytowana w komunikacie.

Jos Tromp, dyrektor działu badań i doradztwa na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz Afryki CBRE dodał, że polski rynek od około czterech lat cechuje się niesamowitą stabilnością poziomu inwestycji.

?Od 2011 roku, wartość inwestycyjna oscyluje około 3 mld euro, przewidujemy, że trend ten będzie kontynuowany. Co ciekawe, wynik ten generowany jest przez 20 największych, międzynarodowych inwestorów, których aktywność to 90% wolumenu inwestycyjnego Polski" - wskazał Tromp, cytowany w komunikacie.

Rynek inwestycyjny w całym regionie CEE (z wyłączeniem Rosji) wzrósł o 28% r/r i w efekcie całkowity wolumen transakcji osiągnął nieco ponad 7,7 mld euro w 2014 r.

(ISBnews)

d14bc39

Podziel się opinią

Share
d14bc39
d14bc39