Trwa ładowanie...
d4fe759
d4fe759

CD Projekt sprzedał 4 mln kopii gry 'Wiedźmin 3 Dziki Gon' w ciągu 2 tygodni

Warszawa, 09.06.2015 (ISBnews) - CD Projekt sprzedał 4 mln kopii "Wiedźmina 3: Dziki Gon" do graczy przez pierwsze dwa tygodnie. Trzyletnie nakłady na produkcję "Wiedźmina 3" zwróciły się w dniu premiery, poinformował prezes spółki Adam Kiciński.
Share
d4fe759

"Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży 'Wiedźmina 3', która przekroczyła nasze oczekiwania. Już w dniu premiery zwróciły nam się całe ponoszone przez trzy lata nakłady na produkcję" - powiedział Kiciński, cytowany w komunikacie.

Najnowszy tytuł CD Projekt został bardzo pozytywnie odebrany zarówno przez media, jak i graczy, osiągając na Metacritic - serwisie agregującym oceny, średnią powyżej 90 na każdej z obsługiwanych platform sprzętowych, podano w informacji.

"Sprzedaż do użytkowników końcowych zwana sell through, jest bardzo ważna, bo świadczy o sile i popularności 'Wiedźmina'. Natomiast trzeba pamiętać, że nasz przychód jest generowany przez sprzedaż do sklepów i sieci handlowych, czyli tzw. sell in, która z założenia jest wyższa. Pełne dane sprzedażowe na koniec czerwca, sporządzone na podstawie raportów licencyjnych od naszych globalnych partnerów przekażemy razem z wynikami za pierwsze półrocze 2015 r., a więc pod koniec sierpnia" - dodał Kiciński.

d4fe759

Jak wskazano, "Wiedźmin 3: Dziki Gon" od momentu premiery utrzymuje się na najwyższych miejscach list sprzedaży, m.in. Steam, GOG.com czy Amazon. Według danych Sony, "Wiedźmin 3: Dziki Gon" był również najlepiej sprzedającym się tytułem w PlayStation Network w maju. Gra CD Projekt od trzech tygodni plasuje się również na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się tytułów w Wielkiej Brytanii według GfK.

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" zadebiutował 19 maja 2015 roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier.

(ISBnews)

d4fe759

Podziel się opinią

Share
d4fe759
d4fe759