Trwa ładowanie...
d30ibbs

Celon Pharma i Polfarmex udzieliły licencji na sprzedaż substancji we Francji

Warszawa, 23.12.2016 (ISBnews) - Celon Pharma wraz ze spółką Polfarmex - jako współwłaściciele dossier technicznego kombinacji substancji flutikazonu i salmeterolu umieszczonych w inhalatorze proszkowym - podpisali pięcioletnią umowę w zakresie licencji na dossier rejestracyjne i prawa dystrybucyjne produktu z jedną z wiodących globalnych firm farmaceutycznych. Umowa daje licencjobiorcy wyłączne prawa do sprzedaży produktu na terenie Francji, podał Celon Pharma. 

Share
d30ibbs

"Umowa została zawarta na okres 5 lat od dnia pierwszej komercyjnej sprzedaży produktu na terenie Francji. Po upływie powyższego terminu umowa ulegnie automatycznemu przedłużeniu na maksymalnie trzy kolejne dwuletnie okresy, chyba, że licencjobiorca zawiadomi licencjodawców o nieprzedłużeniu umowy na co najmniej 6 miesięcy przed jej wygaśnięciem. Zgodnie z zapisami umowy, licencjodawcy otrzymają od licencjobiorcy wynagrodzenie, z którego na emitenta przypadnie 1,5 mln euro"- czytamy w komunikacie.

Celon Pharma podkreślił, że podpisanie umowy jest efektem działań spółki w zakresie poszukiwania silnych partnerów marketingowych i dystrybucyjnych.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Spółka dysponuje własnym laboratorium badawczo-­rozwojowym, dzięki czemu może rozwijać własne technologie farmaceutyczne wykorzystując posiadane zaplecze laboratoryjno­-sprzętowe. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w październiku 2016 r.

(ISBnews)

d30ibbs

Podziel się opinią

Share
d30ibbs
d30ibbs