Trwa ładowanie...
d3gsf06

Cena emisyjna akcji serii K PZ Cormay ustalona na 1,5 zł

Warszawa, 08.06.2015 (ISBnews) - PZ Cormay wyraziło ustaliło cenę emisyjną akcji serii K na 1,5 zł za akcję, podała spółka.

Share
d3gsf06

"W dniu 8 czerwca 2015 Zarząd PZ Cormay S.A. ustalił cenę emisyjną akcji serii K na 1,50 zł. W ramach emisji akcji z prawem poboru zaoferowane będzie maksymalnie 31 861 977 akcji serii K. Dniem prawa poboru jest 12 czerwca 2015. Posiadaczowi na dzień prawa poboru 1 akcji PZ Cormay S.A. przysługiwać będzie 1 prawo poboru" - czytamy w komunikacie.
Zgodnie z zasadą D-2 ostatnim dniem, w którym można nabyć akcje spółki, które uczestniczyć będą w prawie poboru, jest 10 czerwca 2015 r. podano także.

"W naszej ocenie emisja akcji serii K z prawem poboru na tak ustalonych warunkach daje realne szanse na uzyskanie potrzebnych spółce środków na skuteczne dokończenie realizowanych od wielu lat projektów inwestycyjnych. (?) Oferta publiczna jest krokiem niezbędnym do tego, by spółka wkroczyła na ścieżkę dynamicznego wzrostu opartego o rozwój własnych analizatorów - Equisse, Hermes i Bluebox" - skomentował prezes spółki Janusz Płocica, cytowany w komunikacie.

Na dokończenie prowadzonych od wielu lat projektów inwestycyjnych PZ Cormay potrzebuje 59,5 mln zł. Istotna część tej kwoty (26,8 mln zł) obejmuje finansowanie ostatnich prac, związanych z walidacją i wprowadzeniem na rynek analizatorów Equisse, Hermes i Bluebox, podano dalej. Pierwsze analizatory z linii Hermes powinny znaleźć się w ofercie spółki już pod koniec 2015 roku. Po nich do sprzedaży gotowy będzie analizator biochemiczny Equisse, a premiera rynkowa Bluebox'a przewidziana jest na pierwsze półrocze 2016 roku. Pozostałe środki z emisji akcji serii K przeznaczone zostaną na budowę i wyposażenie centrum produkcyjnego PZ Cormay w Lublinie.

PZ Cormay to producent wysokiej jakości odczynników diagnostycznych i dystrybutor światowej klasy aparatury medycznej. Od ponad 27 lat zajmuje się produkcją testów in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi.

(ISBnews)

d3gsf06

Podziel się opinią

Share
d3gsf06
d3gsf06