Trwa ładowanie...
d3kdn27
07-12-2016 12:07

Cena maksymalna w ofercie publicznej TXM ustalona na 6,2 zł (aktual.)

W dzisiejszej depeszy, w pierwszym akapicie wystąpiła oczywista omyłka pisarska.

d3kdn27
d3kdn27

Poniżej zaktualizowana wersja depeszy:

Warszawa, 07.12.2016 (ISBnews) - Cena maksymalna w ofercie publicznej TXM, obejmującej do 4 mln akcji serii E, została ustalona na 6,2 zł za akcję, podała spółka w aneksie do prospektu.

W poniedziałek TXM opublikował prospekt emisyjny, w którym podał, że oferta publiczna do 4 mln akcji serii E spółki rozpocznie się w środę, 7 grudnia, od uruchomienia zapisów w transzy inwestorów indywidualnych. Spółka podała wówczas, że chce pozyskać z oferty ok. 26 mln zł brutto.

Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych potrwają od 7 do 12 grudnia. Na 9-13 grudnia zaplanowano book-building w transzy inwestorów instytucjonalnych, po czym 14 grudnia ma zostać ogłoszona cena emisyjna oraz ostateczna liczba akcji oferowanych z podziałem na transze. Intencją emitenta jest przydzielenie około 90% akcji oferowanych w transzy inwestorów instytucjonalnych oraz około 10% akcji oferowanych w transzy inwestorów indywidualnych.

d3kdn27

W dniach 14-19 grudnia odbędą się zapisy na akcje w transzy inwestorów instytucjonalnych. Około 19 grudnia przewidywany jest przydział akcji, zaś debiut notowań praw do akcji na GPW zaplanowano na 29 grudnia lub w zbliżonym terminie, podano także.

Role oferującego, koordynatora oferty i prowadzącego księgę popytu pełni mBank.

Akcje oferowane będą stanowiły 12% udziału w kapitale zakładowym spółki i będą uprawniać do 8,8% z ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu w sytuacji, gdy wszystkie te walory zostaną objęte. Udział Redanu w TXM wynosić będzie wówczas 56,5% w kapitale i 68% w głosach.

Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket - drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych.

(ISBnews)

d3kdn27
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kdn27