Trwa ładowanie...

Cenowy szok! Podwyżka kilkaset procent

Rząd chce kilkakrotnie podnieść wysokości opłat za przewozy po niektórych drogach krajowych - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Cenowy szok! Podwyżka kilkaset procentŹródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d3s03ra
d3s03ra

Tak wynika z projektu rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną.

Podwyżka wiąże się z wprowadzeniem na polskich szosach elektronicznego poboru opłat zamiast dotychczasowych papierowych winiet.

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce alarmuje, że po podwyżce, która ma wejść w życie 1 lipca przyszłego roku, za przejazd trasą Warszawa - Słubice zapłacimy prawie 260 złotych zamiast dotychczasowych 40.
Nie można liczyć na opóźnienie podwyżki, gdyż trwa już realizacja umowy na dostawę i obsługę Krajowego Systemu Poboru Opłat.

d3s03ra

"Rzeczpospolita" pisze, że w początkowym okresie nowe opłaty będą pobierane tylko na niektórych odcinkach dróg, łączących Polskę z krajami Unii Europejskiej.

Uderzy to jednak w przedsiębiorców wożących towary po całej Europie. Stracą też właściciele ciężarówek o masie do 12 ton, którzy będą musieli płacić za przejazdy po drogach krajowych. Polscy transportowcy, którzy przewożą najwięcej międzynarodowych frachtów samochodowych w całej Unii Europejskiej, obawiają się, że staną się niekonkurencyjni.

d3s03ra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s03ra