Trwa ładowanie...
d27t4q5
wrocław

Centra biznesowe przenoszą się do Wrocławia

Ponad trzy tysiące osób będą za kilka lat zatrudniać koncerny, które teraz uruchamiają w stolicy Dolnego Śląska Wrocławiu centra biznesowe.

Share
d27t4q5

Za kilka dni we Wrocławskim Parku Technologicznym centrum usług otworzy hinduska firma KPIT Cummings Infosystems. Dzięki inwestycji pracę znajdzie pół tysiąca informatyków i księgowych. Przejmą oni obowiązki z oddziałów firmy w Indiach i Wielkiej Brytanii. Także z Wielkiej Brytanii do Wrocławia chce przenieść część swojej działalności kurierski gigant UPS. Zatrudni 300 pracowników. Ostateczne decyzje o inwestycji amerykańskiego koncernu zapadną dopiero w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Firma będzie mogła liczyć na gotówkę za każde miejsce pracy.

Tymczasem z pieniędzy oferowanych przez miasto nie skorzystał na razie Genpact. Uruchomił on właśnie we Wrocławiu centrum biznesowe, w którym zatrudni 300 osób. Na razie ma 80 pracowników, którzy obsługują klientów GE Money Banku w Niemczech. _ O wyborze Wrocławia zdecydował przede wszystkim dostęp do wykształconej kadry _ – podkreśla Patrick Cogny, prezes Genpact Europe.

Wrocław do tej pory pozostawał w tyle w pozyskiwaniu centrów biznesowych. Prym wciąż wiedzie Kraków. Skąd obecne zainteresowanie Dolnym Śląskiem? _ Duże znaczenie miała z pewnością decyzja Hewlett-Packarda, który jako pierwszy wszedł do nas _ – mówi Paweł Panczyj, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. T_ o przełamało strach wśród inwestorów _ - dodaje.

Według Panczyja, koncerny nie powinny narzekać na brak lokali do zagospodarowania. Tutaj popularne stają się domy handlowe – Hewlett-Packard ulokował się w Galerii Centrum, a GE i Genpact w Kameleonie.

Przed końcem tego roku swoją decyzję o uruchomieniu centrum biznesowego we Wrocławiu prawdopodobnie ogłosi jeszcze jeden, niemiecki koncern.

Pół miliona księgowych

Według danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w 2010 roku w centrach biznesowych na terenie naszego kraju będzie pracowało nawet 500 tysięcy osób.

Łukasz Pałka

d27t4q5

Podziel się opinią

Share
d27t4q5
d27t4q5