Trwa ładowanie...
d2yht5v

Centrostal złożył wniosek o wznowienie obrotu akcjami (aktl.)

(dochodzi odp. zarządu GPW)


10.2.Warszawa(PAP) - Centrostal złożył do zarządu GPW wniosek o
wznowienie obrotu akcjami spółki. Zarząd giełdy...

d2yht5v
d2yht5v

(dochodzi odp. zarządu GPW)

10.2.Warszawa(PAP) - Centrostal złożył do zarządu GPW wniosek o wznowienie obrotu akcjami spółki. Zarząd giełdy utrzymał zawieszenie obrotu akcjami - podał Centrostal w komunikacie.

Obrót spółki został zawieszony od 29 stycznia 2009 roku w związku z planowanym połączeniem ze Złomrex Steel Services. Wniosek o zarejestrowanie połączenia został odrzucony przez sąd, jednak Złomrex złożył w tej sprawie skargę.

"Zgodnie z informacją uzyskaną od pełnomocnika spółki Złomrex Steel Services SA w Warszawie (Spółka przejmująca), orzeczenie w sprawie rejestracji połączenia Emitenta ze Spółką przejmującą winno zapaść do dnia 16 lutego 2009 roku, stąd w celu zapewnienia akcjonariuszom Emitenta możliwości dokonywania obrotu akcjami Zarząd po rozpatrzeniu wniósł stosowny wniosek do Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych" - napisano w komunikacie.

d2yht5v

"Jednocześnie Zarząd Emitenta oraz spółki Złomrex Steel Services SA w Warszawie zapewniają, iż podejmują wszystkie niezbędne działania aby proces łączenia spółek zakończyć w możliwie najkrótszym czasie" - dodano.

Po połączeniu z Centrostalem Złomrex Steel Services w I kwartale 2009 roku ma zastąpić Centrostal na warszawskiej giełdzie jako Cognor.

Centrostal podał we wtorek w odrebnym komunikacie, iż 10 lutego 2009 roku otrzymał pismo zarządu Giełdy Papierów Wartościowych.

Pismo informuje, że "(...) wobec utrzymywania się przesłanek zawieszenia akcji, wskazanych w uchwale Zarządu Giełdy nr 47/2009 z 28 stycznia 2009 roku, obrót akcjami Emitenta pozostanie zawieszony do czasu wydania przez Sąd orzeczenia w sprawie połączenia Emitenta ze spółką Złomrex Steel Services SA" - podał Centrostal. (PAP)

epo/ pam/

d2yht5v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yht5v