Trwa ładowanie...
ceny

"Ceny energii elektrycznej wzrosną o ok. 5 proc."

Dobiega końca rozpatrywanie wniosków taryfowych na 2011 rok, wzrost cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w przyszłym roku wyniesie około 5 proc. - poinformowało PAP źródło w Urzędzie Regulacji Energetyki.

Share
"Ceny energii elektrycznej wzrosną o ok. 5 proc."
Źródło: Jupiterimages
d1blsi4

- Wzrost cen energii dla grupy taryfowej G, czyli gospodarstw domowych wyniesie w przyszłym roku około 5 proc. - powiedziało PAP źródło w URE.

Informacji tych nie potwierdził w rozmowie z PAP prezes Urzędu Mariusz Swora powołując się na trwające jeszcze postępowanie taryfowe.

d1blsi4

- W tym tygodniu najprawdopodobniej większość wniosków taryfowych od sprzedawców energii zostanie zatwierdzonych. Będziemy wtedy znali ceny energii na przyszły rok. Spółki obrotu spodziewały się, że wzrost cen będzie kilkunasto-, a nawet kilkudziesięcioprocentowych. Będzie to wzrost co najwyżej kilkuprocentowy - powiedział Swora.

- Będzie to wynik równoważenia zarówno potrzeb spółek obrotu energią, jak i interesu odbiorców końcowych, czyli gospodarstw domowych - dodał.

W ubiegły piątek do URE wpłynęło siedem skorygowanych wniosków taryfowych od sprzedawców energii elektrycznej, spółki obrotu oczekują, że ceny w nowej taryfie wzrosną od około 6 proc. do prawie 8,5 proc. wobec wcześniej oczekiwanego wzrostu cen o 9-15 proc.

Bartek Godusławski

d1blsi4

Podziel się opinią

Share
d1blsi4
d1blsi4