Trwa ładowanie...
Krzysztof Narewski
28-09-2017 14:18

Chaos na lotniskach. Winne oprogramowanie do odpraw

Na wielu lotniskach ludzie ustawiają się w potężnych kolejkach, żeby móc się odprawić. Część automatycznych kiosków przestała działać. Nie zawsze udaje się tez odprawić online.

Share
Chaos na lotniskach. Winne oprogramowanie do odprawŹródło: Twitter/Osama Nasir
d4aje5t

Podróżni zgłaszają problemy na całym świecie. Jak podaje standard.co.uk awaria dotyczy m.in. terminali na lotnisku Charlesa de Gaulle'a w Paryżu, London Gatwick, Heathrow, Washington DC, Baltimore, Melbourne, Changi w Singapurze, Johannesburgu czy Zurychu. Zdaniem rzecznika Heathrow problem dotyczy tylko niektórych kiosków do odpraw. Pasażerowie zgłaszali jednak także trudności z odprawą online. W wielu przypadkach nie udało się zalogować na swoje konto.

Problemem jest specjalne oprogramowanie Amadeus Altea. Do odprawy pasażerów wykorzystuje go 125 linii lotniczych na całym świecie. Wśród nich m.in. British Airways, Air France, KLM, Qatar, Qantas czy Lufthansa.

Zobacz też: Port "Solidarność". Polacy o budowie centralnego lotniska

Firma dostarczająca oprogramowanie potwierdziła, że rzeczywiście doszło do awarii. Winne miały być problemy z połączeniem sieciowym, a technicy już wszystko naprawiają. Wkrótce wszystko powinno zacząć działać.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d4aje5t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aje5t
d4aje5t