Trwa ładowanie...
parp
11-10-2010 12:52

Chcesz życia bez „wyścigu szczurów”? Zaplanuj swoją karierę zawodową!

Po powrocie z wakacji wielu z nas ma problem, aby gładko powrócić w tryby codziennej pracy. To dobry moment, aby zastanowić się nad własną karierą. Wcale nie musisz brać udziału w wyścigu szczurów, aby się rozwijać i iść do przodu! Nowe spojrzenie na swój rozwój znajdziesz w najnowszym szkoleniu Akademii PARP „Planowanie własnej kariery zawodowej”.

Chcesz życia bez „wyścigu szczurów”? Zaplanuj swoją karierę zawodową!Źródło: Jupiterimages
d38yoxi
d38yoxi

Stałe obciążenie pracą, zniechęcenie, przemęczenie odczuwane są także po urlopie. To źródła długotrwałego stresu i czynniki sprzyjające poważnym problemom zdrowotnym: depresji, wypaleniu zawodowemu, czy nawet karoshi (zjawisku śmierci z przepracowania).
Warto przemyśleć i uporządkować swoje życie zawodowe, zaplanować ścieżkę kariery, zmienić w niej coś na lepsze. Nasze potrzeby zawodowe zmieniają się wraz z naszym życiem. To, co przynosiło satysfakcję kilka lat temu może przestać być źródłem zadowolenia. Czy chcesz brać udział w wyścigu szczurów na każdych warunkach i przez całe swoje zawodowe życie? Nie bój się zaplanowania własnej kariery, a na pewno znajdziesz pracodawcę, który doceni Twoje nastawienie i cele.

Nawet jeśli teraz masz satysfakcjonującą pracę, warto się zastanowić nad swoją przyszłością. Za jakiś czas czeka Cię przecież rozmowa z przełożonymi. Zastanów się, co naprawdę lubisz robić, jakie są Twoje atuty, jak będą się zmieniać Twoje potrzeby w czasie, co chcesz osiągnąć za 10 lat. Twój kapitał ludzki powinien rosnąć w czasie. Jest to w interesie Twoim własnym i firmy, dla której pracujesz.

Kompleksowe podejście do zaplanowania swojej kariery zawodowej znajdziesz w najnowszym, już 22 szkoleniu Akademii PARP. Jest to szkolenie typu eye opener (ang. dosł. „otwieracz oczu”), czyli uświadamiające: czym właściwie jest kariera, czym ona jest dla Ciebie, jak można realizować się zawodowo bez rezygnacji ze swoich pasji i życia rodzinnego. Dowiesz się z niego, jak odnaleźć i wyeksponować Twoje mocne strony i dopasować umiejętności do potrzeb rynku pracy. Z pomocą szkolenia przygotujesz i wdrożysz swój indywidualny plan rozwoju kariery - jako pracownik albo jako przedsiębiorca.

W połowie września pod adresem www.akademiaparp.gov.pl uruchomiliśmy pierwsze 4 moduły szkolenia. Pozostałe znajdziesz na portalu jeszcze we wrześniu 2010.
Zadbaj o swoją karierę już teraz i od razu zapisz się na szkolenie „Planowanie własnej kariery zawodowej”. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji:
msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 0-801 444 MSP (czyli 0-801 444 677)

d38yoxi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38yoxi